W dniu 27 czerwca br. w siedzibie WSFiP w obecności Władz i pracowników Uczelni oraz przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień mjr Jacka Zawady oraz przedstawiciela 18 Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego, porucznika Ireneusza Stasińskiego, doszło do spotkania z wojskowymi uczestnikami misji pokojowych i stabilizacyjnych, studentami żołnierzami, którzy decyzją władz Uczelni od października 2013 roku zyskują 10% zniżki na studia w WSFiP.

Wojskowy uczestnik misji pokojowych to weteran. Weteran misji pokojowych poza granicami kraju – w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o weteranach działań poza granicami państwa – to osoba, która brała udział, na podstawie skierowania, w działaniach poza granicami państwa w ramach:

• Misji pokojowej lub stabilizacyjnej kontyngentu policyjnego, kontyngentu Straży Granicznej, zadań ochronnych Biura Ochrony Rządu lub zapewniania bezpieczeństwa państwa
  • Grupy ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom weteranów – żołnierzy i innych, którzy narażając własne życie służyli Ojczyźnie zagranicą a teraz chcą podnieść lub uzupełnić swoje kwalifikacje dotyczące wykształcenia. Inicjatywa WSFiP w pełni harmonizuje z celami ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o weteranach działań poza granicami państwa.

Jest to pierwsza taka inicjatywa Wyższej Uczelni w Polsce, jak zgodnie podkreślono na spotkaniu; inicjatywa godna polecenia i żołnierskiego zarekomendowania!

WSFiP w Bielsku-Białej proponuje weteranom atrakcyjną formę studiów w ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, a doceniając zasługi weteranów wojskowych w misjach stabilizacyjnych i pokojowych obniża dla nich czesne za studia o 10 %. W ten sposób uczelnia chce podkreślić wielki wkład i szacunek dla osiągnięć dzielnych Polaków, ale też sprawić, aby obecność na uczelni studentów weteranów obok pozostałych studentów polepszyła jakość kształcenia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Bowiem nie do przecenienia jest doświadczenie weteranów!

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne cieszy się wielką popularnością. Absolwent kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne będzie posiadał podstawową wiedzę z zakresu nauk społecznych, praw człowieka i zasad funkcjonowania państwa (ustrój, podział władzy, struktura, zadania i zasady funkcjonowania organów państwa, w tym – usytuowanie i rola administracji publicznej oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne).

Więcej na naszej stronie internetowej w zakładce kierunki: www.wsfip.edu.pl/pl/kierunek-bezpieczenstwo-wewnetrzne

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Anonimowa ankieta oceny
publicznego dostępu do informacji