Ale się działo… – tak można najkrócej streścić ostanie spotkanie z młodzieżą szkół średnich w naszej Uczelni w ramach cyklu „Wiedza na całe życie”.

Tym razem spotkanie odbyło się na temat: Społeczno-prawne konsekwencje uzyskania prawa jazdy. W spotkaniu uczestniczyło ponad 340 uczniów ze szkół średnich miasta Bielsko-Białej i okolicznych miejscowości. Prelegenci podjęli kwestie ważne i ciekawe związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Jak uzyskać prawo jazdy w obecnych unormowaniach prawnych – omówił m.in. Pan Edward Płonka z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bielsku Białej /na fot. wraz z asystentką/.

Jakie mogą wystąpić medyczne skutki brawury na drodze – omówił m. in. Pan Maciej Skwarna, v-ce prezes Beskidzkiej Izby lekarskiej /fot./

Pan Przemysław Piątek /fot./, wykładowca prawa karnego, omówił zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną związana z poruszaniem się na drodze.

Spotkanie – w ocenie młodzieży i pedagogów – było wartościowe i udane! Obecnie trwają przygotowania do kolejnego spotkania, tym razem o problematyce związanej z Internetem, prawami autorskimi i odpowiedzialnością prawną przy korzystaniu z Internetu.

Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapraszamy!

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

IOD Ryszard Tomanik