b wis_01Dzień 7 lipca br. na stałe zapisze się w żeglarskich kronikach zalewu żywieckiego. Na środku jeziora żywieckiego odbyły się spektakularne zajęcia naukowe z grupą studentów z WSFiP oraz ich przyjaciółmi.

 

Na ten moment łódź „Piotr” (fot.) stała się salą wykładową dla wszystkich uczestników.

…próba wyporności

Wygórowane gusta intelektualne studentów oraz okoliczności wymusiły obecność znakomitego żeglarza „profesora” pana Tadeusza. To on – „stary wilk morski” pierwszy zabrał głos i na początku zaznaczył, że po pierwsze: należy się go słuchać; a po drugie: na łodzi wszyscy zwracają się do siebie po imieniu; odtąd zatem Pan Tadeusz stał się Tadeuszem.

Zasługi Tadeusza dla żeglarstwa i studenckiej śmietanki intelektualnej są – jak się okazało – nie do przecenienia. Nie tylko swoim doświadczeniem sprawił, że bezpiecznie wypłynęliśmy na jezioro, ale przede wszystkim spowodował, że w ogóle wróciliśmy do przystani; bowiem wiatr na samym środku jeziora uznał, że tego dnia przenosi się w inne miejsce.

Tadeusz (od lewej) z Piotrem

Piotr natomiast – organizator rejsu (fot.) a zarazem sportowy animator Uczelni, swoją postawą i zaangażowanym sercem dyskretnie zadbał o wszystko. Co prawda, na łodzi zaproponował chłopakom założenie sekcji piłki nożnej, ale cóż…, upal był wielki!

 

…sztormu raczej nie było

Mirosław (na zdjęciu w okularach) dużo się podczas tego rejsu nie napracował. Jak przystało na belfra łatwo wytłumaczył sobie, dlaczego na łodzi może nic nie robić, a pozostali grzecznościowo to zaakceptowali.

 

Krzysztof z Dominiką

Natomiast właściwi uczestnicy rejsu, kwiat młodzieży akademickiej, jak widać  mocno  podnieśli walor estetyczny wyprawy rejsu.

 

Wejść czy nie wejść…oto jest…

 Ostatecznie wszyscy zaufali Kasi

 

Ania i Kasia za sterami


Sylwetka sportowca - PDF (PDF)

 

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Kontakt

BIP

ul. Tańskiego 5
43-382 Bielsko-Biała 
tel. +48 (33) 829 72 12 (sekretariat)
fax. +48 (33) 829 72 21 (sekretariat)

Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /wsfip_bb/SkrytkaESP

Anonimowa ankieta oceny
publicznego dostępu do informacji

IOD Ryszard Tomanik
tel. +48338297243

Polityka "Cookies"

Opracowanie strony internetowej:
Bartłomiej Żywczak, Maciej Mencner
Wyższa Szkoła Finansów i Prawa 2015

Początek strony