Konferencja Finanse W dniu 22 maja br. w murach Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pn. „Instytucjonalne uwarunkowania systemu finansowego jako środowiska rozwoju sfery realnej”.

Zrealizowana została ona z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Jej celem była wymiana poglądów i doświadczeń oraz przedstawienie najnowszych wyników badań naukowych realizowanych w obszarze identyfikacji czynników wpływających na rozwój sfery realnej, tworzenia warunków do rozwoju systemu finansowego, a także postrzegania nowej roli współczesnych instytucji kredytowych w gospodarce.

Referaty programowe wygłosili m.in. Prof. nadzw. dr hab. Leon Podkaminer, reprezentujący Wiedeński Instytut Międzynarodowych Porównań Gospodarczych oraz Wyższą Szkołę Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, dr Piotr Szpunar, doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego, Michał Masłowski - przedstawiciel Ministerstwo Finansów.

Wielogodzinną debatę naukową zakończył cykl wystąpień słuchaczy studiów podyplomowych z zakresu mechanizmów funkcjonowania strefy euro, realizowanych przez Uczelnię wraz z Narodowym Bankiem Polskim. Słuchacze mieli możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i skorzystania z cennych uwag ekspertów.

Można więc powiedzieć, że konferencja odniosła wielowymiarowy sukces, m.in.: była kontynuacją corocznych spotkań naukowców, została doceniona przez liczne grupy opiniotwórcze, zwiększyła liczbę uczestników reprezentujących zagraniczne ośrodki naukowe.

Już teraz serdecznie zapraszam na kolejną międzynarodową konferencję naukową, organizowaną przez Wydział Finansów i Technologii Informatycznych, która odbędzie się w 2016 r.

Prof. nadzw. dr hab. inż.  Jacek Binda

Galeria zdjęć - kliknij

Stół prezydialny, od lewej: Prof. dr hab. Jana Stofkova, Prof. nadzw. dr hab. Jan Ostoj, Prof. nadzw. dr hab. Leon Podkaminer, Prof. nadzw. dr hab. Jacek Binda, dr Piotr J. Szpunar

Prof. nadzw. dr hab. Leon Podkaminer