Uczelnia od lat stawia na umiędzynarodowienie procesu naukowo-dydaktycznego. Liczne wymiany pracowników naukowo-dydaktycznych oraz studentów pomiędzy partnerskimi zagranicznymi ośrodkami uniwersyteckimi możliwe stały się za sprawą udziału WSFiP w licznych międzynarodowych projektach i konsorcjach.

Niedawno studenci i pracownicy Uczelni powrócili ze stypendiów m.in. z Sardynii, Hiszpanii, Islandii, Słowacji a już kolejna grupa osób przygotowuje się do wyjazdów. Tym razem w kręgu zainteresowania stypendystów znalazły się uczelnie m.in. na Sardynii i Maderze. Jak mówią studenci, studiowanie w uczelniach zagranicznych nie jest łatwe z racji konieczności pokonania bariery językowej, ale wyzwania należy podejmować.

WSFiP gości również stypendystów spoza Unii Europejskiej. W ramach podpisanych międzynarodowych umów o współpracy, staż w Uczelni odbywał ostatnio m.in. przedstawiciel wydziału inżynierii komputerowych z Koya University w Iraqu (pełny tekst - link). Kolejni stypendyści z krajów partnerskich (m.in. Palestyny) potwierdzili już swój przyjazd.

Jubileuszowy rok akademicki 2015/2016 w WSFiP będzie szczególny zarówno pod względem licznych wyjazdów studentów i pracowników WSFiP do renomowanych zagranicznych ośrodków akademickich jak i pod względem przyjazdów wykładowców z tych uczelni do Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Wszystkich zainteresowanych studiami w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej oraz programem Erasmus zapraszam do kontaktu z dziekanatem Uczelni oraz Biurem Współpracy Międzynarodowej.

Prof. nadzw. dr hab. inż. Jacek Binda

/Prorektor/