Wydział Prawa i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej organizuje studia podyplomowe - SYNDYK, NADZORCA SĄDOWY ORAZ ZARZĄDCA MASY UPADŁOŚCI

Czas trwania studiów i organizacja zajęć

Studia podyplomowe rozpoczną się w listopadzie 2015 r. i potrwają dwa semestry w trybie niestacjonarnym. Zjazdy będą odbywały się soboty i niedziele w siedzibie Uczelni, tj. w Bielsku-Białej przy ul. Tańskiego 5, w godzinach 8-17.

Rekrutacja

Na studia może zostać przyjęta osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów: jednolitych magisterskich oraz I i II stopnia dowolnego kierunku.

Adresaci studiów podyplomowych

Osoby wykonujące zawód syndyka oraz zamierzające wykonywać ten zawód, ale także inne osoby mające ukończone studia wyższe i pragnące poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne z zakresu prawa i procedur upadłościowych.

Cel studiów

Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do egzaminu w Ministerstwie Sprawiedliwości dla osób ubiegających się o licencję syndyka.

Program studiów podyplomowych

Korzyści:

Podczas zajęć uczestnikom zostanie przekazana wiedza dotycząca nowych zasad zawartych w prawie upadłościowym i naprawczym. Omówione zostaną m.in. przewidywane kierunki przebiegu postępowania upadłościowego w kontekście roli i obowiązków syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy. Przybliżone również zostaną nowe zasady przygotowania listy wierzytelności i planu podziału funduszu masy ze szczególnym uwzględnieniem pozycji wierzytelności zabezpieczonych hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym i hipoteką morską. Omówione zagadnienia dotyczące nowego prawa upadłościowego pozwolą uczestnikom poznać rozszerzoną rolę syndyka, nadzorcy sądowego i zarządcy.

Kwalifikacje po ukończeniu studiów podyplomowych

Absolwent, po pozytywnym ukończeniu studiów otrzymuje Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych o specjalności Syndyk, nadzorca sądowy oraz zarządca masy upadłości zgodne z wymogami MNiSW.

Wrzesień 2019