W dniu 6 listopada 2020 r. w Uniwersytecie w Żylinie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa Rozwój Euroregionu Beskidy XIV pt. „Diagnoza warunków społeczno - ekonomicznych", „Dwie dekady nowego tysiąclecia i przyszłość” pod auspicjami Rektora Uniwersytetu Żylińskiego w Żylinie prof. Inż. Dr Jozefa Jandačka oraz Rektora Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej dr hab. inż. Jacka Bindy, prof. WSFiP.

Cykl konferencji pod wspólną nazwą Rozwój Euroregionu Beskidy stał się podstawą do nawiązania szerszej współpracy z firmami, uczelniami i jednostkami samorządowymi funkcjonującymi na pograniczu Polski, Słowacji i Czech ale również zawarcia bliższych kontaktów osobistych, które podtrzymywane są już od kilkunastu lat, a szeroka tematyka konferencji pozwoliła na zaprezentowanie wyników badań realizowanych w wielu obszarach.

Tematyka konferencji obejmowała między innymi wsparcie i rozwój umiejętności cyfrowych w kontekście nowej gospodarki, tworzenie strategii biznesowych, finanse przedsiębiorstw i samorządów w okresie globalizacji, rozwój społeczno-gospodarczy regionów i bezpieczeństwo obywateli, kompetencje cyfrowe studentów w nowej gospodarce.

Wśród uczestników konferencji reprezentujących naszą Uczelnię znaleźli się: dr Janusz Okrzesik - Przewodniczący Rady Miasta Bielsko-Biała (Wydział Prawa i Nauk Społecznych) oraz tradycyjnie - liczna reprezentacja Wydziału Finansów i Technologii Informatycznych w osobach: dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP - Rektor WSFiP, dr hab. Jan Ostoj, prof. WSFiP, dr Elżbieta Rak-Młynarska, dr Jolanta Pochopień, dr inż. Adam Żabka, mgr Gabriela Ballion i mgr Aleksander Sapiński.

Tegoroczna konferencja, z uwagi na sytuację epidemiczną, odbyła się w formie wirtualnej, jednakże niezależnie od tego wystąpienia uczestników konferencji spotkały się z dużym zainteresowaniem pozostałych uczestników. Zaprezentowane doświadczenia i problemy praktyki gospodarczej staną się podstawą do rozwijania dalszej współpracy pomiędzy uczelniami i jednostkami samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstwami.

Luty 2021

Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /wsfip_bb/SkrytkaESP