Logistyka najczęściej kojarzy się z typowym magazynem czy też zwyczajną ciężarówką na drodze. Jednakże nowoczesna logistyka to o wiele więcej niż proste skojarzenie i powszechne o niej wyobrażenie.

W przedsiębiorstwie produkcyjnym logistyka pełni funkcję „układu krwionośnego”, czyli jest niezbędna do jego prawidłowego działania. Coraz częściej logistykę określa się jako łańcuch dostaw rozumiany jako kompleksowe spojrzenie na przepływ materiału; począwszy od produkcji u dostawcy przez drogę dostaw, zaopatrzenie toku produkcji oraz gotowe wyroby, które z kolei często stanowią jedynie podzespół w produkcji dla innego przedsiębiorstwa – I tak oto rozrasta nam się pojęcie i znaczenie logistyki.

Zapytany kiedyś, dlaczego wybrałem i tak długo z powodzeniem działam w logistyce, bez wahania odpowiedziałem: „W logistyce każdy dzień jest inny”; nie ma powtarzalności, nie ma nudy a rozwój technologii powoduje że „jazda na karuzeli” logistyki jest coraz bardziej ekscytująca!

A co z pracą w logistyce? – Logistyka jest wszędzie! A nowoczesna logistyka dopiero zaczyna się rozwijać, dlatego też specjaliści ds. logistyki są i będą poszukiwani coraz częściej.

Mario Mazur

Manager wyższego szczebla, 30+ lat bezpośredniego doświadczenia, w wielu krajach i kontynentach w szeroko rozumianym Łańcuchu Dostaw, Logistyce Kontraktowej, Logistyce Produkcji oraz Transporcie, LEAN Expert oraz Inżynier Procesów, Trener, Business Coach oraz Mentor z fokusem na rozwój osobisty logistyków oraz polskich firm w dziedzinie logistyki, procesów produkcji i operacji w myśl hasła „pracuj mądrze, nie ciężko”. Wspomagam pro-bono nowe talenty w dziedzinie logistyki, zapraszam do kontaktu.

www.trimax.pl

info@trimax.pl

Skorzystaj z naszej darmowej platformy awizacyjnej www.infodock.net

Wrzesień 2020