W okresie epidemii i zawieszenia zajęć na uczelniach, praca kadry naukowo-dydaktycznej WSFiP w Bielsku-Białej na kierunku Prawo oraz realizacja zajęć odbywa się podobnie jak we wszystkich uczelniach w sposób zdalny.

Dążeniem władz WSFiP było zawsze nawiązanie partnerskich relacji ze studentami i otwartość wobec studenckich postulatów. Dlatego też konkretne – możliwe technicznie – formy zdalnej współpracy i realizacji zajęć zostały uzgodnione przez naszych wykładowców z przedstawicielami studentów. Wykładowcy dokładają starań, aby zapewnić studentom maksymalnie możliwą pomoc w zdalnym nauczaniu. Tytułem przykładu, wykłady z jednego z podstawowych przedmiotów prawniczych, jakim jest prawo karne materialne oraz z prawa karnego skarbowego prowadzone przez Prof. Leszka Wilka – karnistę, realizowane są w ten sposób, że wszyscy studenci otrzymują drogą elektroniczną:

– nagrane wykłady profesora,

– konspekty tych wykładów,

– zestawy pytań pomocniczych do każdego wykładu, ułatwiające sprawdzenie wiedzy oraz przygotowanie się do równolegle prowadzonych ćwiczeń z adiunktami, – kompletne podręczniki w wersji elektronicznej z aktualnym stanem prawnym – jako że Prof. L. Wilk jest współautorem podręczników akademickich z prawa karnego i prawa karnego skarbowego, wydanych w prestiżowych wydawnictwach prawniczych C.H. Beck czy Wolters Kluwer.

Ponadto profesor (a także inni wykładowcy) zachęca do konsultowania ewentualnych wątpliwości i problemów drogą mailową lub telefoniczną – z udostępnieniem studentom prywatnego telefonu, z której to możliwości studenci korzystają. Podczas tych kontaktów profesor sprawdza także na bieżąco poziom satysfakcji studentów ze świadczonej w ten sposób pomocy dydaktycznej.

W perspektywie zbliżającej się letniej sesji sposoby jej przeprowadzenia zostaną również skonsultowane ze studentami.

Troską władz Uczelni jest zapewnienie – jak zawsze, także i w tych trudnych czasach – aby proces dydaktyczny na kierunku Prawo stał na jak najwyższym poziomie merytorycznym i był maksymalnie skuteczny, a jego organizacja odpowiadała w jak największym stopniu potrzebom i oczekiwaniom studentów.

Brak wydarzeń
Luty 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28

Kontakt

BIP

ul. Tańskiego 5
43-382 Bielsko-Biała 
tel. +48 (33) 829 72 12 (sekretariat)
fax. +48 (33) 829 72 21 (sekretariat)

Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /wsfip_bb/SkrytkaESP

Anonimowa ankieta oceny
publicznego dostępu do informacji

IOD Ryszard Tomanik
tel. +48338297243

Polityka "Cookies"

Opracowanie strony internetowej:
Bartłomiej Żywczak, Maciej Mencner
Wyższa Szkoła Finansów i Prawa 2015

Początek strony