W dniu 7 maja 2020 roku Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej podpisała z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego umowę o realizacji projektu pt. „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”.

Partnerem w realizacji tego programu, poza Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego był Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, a patronacką jednostką wojskową był 18 batalion powietrznodesantowy z Bielska-Białej.

W ramach projektu, sfinansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uczelnia zobowiązała się przeprowadzić część teoretyczną zajęć dla studentów zainteresowanych udziałem w przeszkoleniu wojskowym w ramach Legii Akademickiej. W szkoleniu z modułu podstawowego i podoficerskiego wzięli udział studenci zarówno naszej uczelni, jak i osoby studiujące w innych uczelniach.

Z uwagi na panującą w kraju sytuację zajęcia były realizowane zdalnie. Słuchacze korzystali również z udostępnionej platformy e-learningowej. Jednocześnie prowadzący szkolenie wykładowca naszej uczelni, były żołnierz JW NIL, zadbał o atrakcyjną ich formę. Do końca szkolenia dotrwali wszyscy studenci i wszyscy też zaliczyli testy końcowe. Teraz przed nimi część praktyczna realizowana już w jednostce wojskowej.

Wrzesień 2020

Anonimowa ankieta oceny