W dniu 29 lutego 2020 r. studenci Wydziału Finansów i Technologii Informatycznych mieli możliwość wysłuchania kolejnego wykładu realizowanego w ramach programu „Nowoczesne zarządzanie biznesem”. Temat wykładu, który prowadził Pan Mateusz Zając, Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej, to „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”.

Ten moduł wykładowy realizowany jest we współpracy ze Związkiem Banków Polskich, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Izbą Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych, Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych i Polską Izbą Ubezpieczeń.

Studenci dowiedzieli się, jak efektywnie oszczędzać i bez wyrzeczeń zbudować kapitał, który zabezpieczy przyszłość emerytalną. Poza tym mogli dowiedzieć się, jak zmieniają się postawy Polaków wobec oszczędzania (liczba oszczędzających w ciągu ostatnich dziesięciu lat wzrosła o połowę). Powiedziano również, co może niepokoić, że wśród oszczędzających brak długoterminowych strategii w zarządzaniu odkładanymi pieniędzmi oraz długoletniej perspektywy w definiowaniu celu. Zaledwie 13% Polaków zadeklarowało, że oszczędza na emeryturę.

Interesujący wykład wskazał studentom, jak powinni ukierunkować swoje decyzje inwestycyjne, aby w przyszłości korzystać z uroków emerytury.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejny wykład w kwietniu.

Kwiecień 2020

IOD Ryszard Tomanik