W dniu 16 grudnia 2019 r. studenci WSFiP odwiedzili osoby przebywające w Bielskich Domach Pomocy Społecznej i Hospicjach. Jak zawsze przedświąteczne spotkania były okazją do krótkiej rozmowy i wymiany życzeń.

Zarówno osoby odwiedzane, jak i studenci bardzo cenią sobie spotkania z podopiecznymi Domów Pomocy Społecznej i Hospicjów, które często nazywają „spotkaniami mądrości życiowej z młodzieńczym entuzjazmem”.

Spotkaniom zawsze towarzyszy radość, wzruszenie, wspomnienia i wspólne kolędowanie a także prezenty przygotowywane przez studentów. To oni z sercami przepełnionymi ciepłem i życzliwością składają Seniorom świąteczne życzenia, dzieląc się z nimi opłatkiem. Tego rodzaju chwile kształtują świadomość i serce młodego człowieka, uwrażliwiając go na otaczający go świat. Zwracają często uwagę na problemy i cierpienie starszych ludzi zmagających się z chorobami i samotnością. To nie tylko niezwykle wartościowe przeżycie ale również bardzo pouczające. Młodzież spotyka bowiem w osobach starszych mądrość, pokorę cierpliwość oraz szacunek do życia. Działania studentów wpisują się także w misję Uczelni, która wraz z przekazywaną wiedzą wskazuje na świat wartości niematerialnych.

WSFiP w Bielsku-Białej od początków swego istnienia, angażuje się na rzecz Seniorów przebywających w Domach Pomocy Społecznej i Hospicjach, które to działania znalazły już swoje stałe miejsce w kalendarzu ważnych, akademickich wydarzeń. Jak co roku, w akcję włączyli się, obok studentów, również pracownicy WSFiP oraz „Caritas” Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W tym roku studenci ze środków zebranych w ramach dobrowolnej zbiórki w Uczelni przygotowali paczki dla 238 Seniorów.

Kierownictwo Uczelni składa szczególne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji świątecznych odwiedzin, Dyrekcji Domów Pomocy Społecznej i Hospicjów, darczyńcom oraz ks. Robertowi Kurpiosowi – dyrektorowi „Caritas” Diecezji Bielsko-Żywieckiej za życzliwość i wymierne włączenie się w to dzieło.

Luty 2021

Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /wsfip_bb/SkrytkaESP