30 października w Sali Lustrzanej Pałacu Żywieckich Habsburgów odbyło się Seminarium naukowo-praktyczne pt. „Wykluczenie to jeszcze nie koniec”, którego organizatorami byli: Beskidzkie Stowarzyszenie Produkcji Ekologicznej i Turystyki BEST PTOREKO oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu. Partnerem naukowym była Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej.

Seminarium otworzył oraz wprowadził do tematyki zebranych Aleksander Sapiński, MSc z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Następnie mgr inż. Anna Bednarek kierownik CIS w Jeleśni omówiła zasady działania i efektywnej reintegracji zawodowej i społecznej w ramach Centrum Integracji Społecznej (CIS) w Jeleśni, które kończy w tym roku 5 rok swojej działalności. W ramach działań CIS w Jeleśni z powodzeniem cały program reintegracji zawodowej i społecznej zakończyły 84 osoby.

Trzecim z kolei wystąpieniem była prezentacja „Barometra zawodów” dla powiatu żywieckiego na 2019 rok, który opracowała Renata Czernecka dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Żywcu wraz z współpracownikami.

Wystąpienie podsumowujące wygłosił dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP Prorektor Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, który w swojej prezentacji przedstawił młodym odbiorcom seminarium perspektywy rozwoju zawodowego, osobistego oraz naukowego. Interesujące było przedstawienie uczniom sylwetek wielu wybitnych przedsiębiorców i wynalazców.

Warto nadmienić, że w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele NGO, administracji samorządowej, przedsiębiorców oraz młodzieży szkolnej z terenu Żywiecczyzny.

Luty 2021

Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /wsfip_bb/SkrytkaESP