Nowy Rok Akademicki 2019/2020 w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, uroczyście zainaugurowano w dniu 1 października 2019 roku w siedzibie Uczelni.

W XXV Inauguracji roku akademickiego, będącej zarazem uroczystym posiedzeniem Senatu Uczelni, udział wzięli licznie zaproszeni goście: w-ce minister pracy w rządzie Mateusza Morawieckiego - Pan Stanisław Szwed, Senator RP Andrzej Kamiński, Poseł na Sejm RP - Pani Mirosława Nykiel, Poseł na Sejm RP - Pan Mirosław Suchoń. Władze samorządowe miasta Bielsko-Biała reprezentowali: Prezydent miasta - Pan Jarosław Klimaszewski, przewodniczący Rady Miasta Bielsko-Biała - Pan Janusz Okrzesik, w-ce przewodnicząca Rady Miasta Pani Agnieszka Gorgoń – Komor oraz w-ce przewodniczący Rady Miasta Pan Przemysław Drabek. W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele służb mundurowych, świata nauki, biznesu, służby zdrowia, młodzież okolicznych szkół średnich oraz studenci Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Inaugurację uświetnili również Bp. Tadeusz Rakoczy, Bp dr Adrian Korczago Bp. Paweł Anwailler.

Wykład inauguracyjny na temat „Dziedzictwo kulturowe podbeskidzkiej ziemi ” wygłosił Ks. Prof. dr hab. Józef Budniak, ekumenista, wykładowca UŚ w Katowicach.

Wykład spotkał się z zainteresowaniem słuchaczy i dostarczył wiele treści historyczno-kulturowych związanych z naszym regionem.

Jak zawsze centralną częścią uroczystości było powitanie i ślubowanie studentów pierwszego roku, złożone w obecności władz Uczelni, Senatu i wszystkich przybyłych gości. Wśród studiujących liczną grupę stanowią studenci z zagranicy (z Włoch, Hiszpanii, Ukrainy), do których niezwykle ciepło i serdecznie, ze słowami powitania oraz życzeniami, zwrócił się Prorektor Uczelni, Profesor Jacek Binda, jak również przedstawicielka Samorządu studenckiego.

Tradycją Uczelni stało się nagradzanie najlepszych studentów za ich osiągnięcia. W tym roku nagrody, za najlepsze wyniki w nauce, ufundowali i wręczali w-ce minister pracy - Stanisław Szwed, Senator RP - Andrzej Kamiński, Poseł na Sejm RP - Mirosława Nykiel, Poseł na Sejm RP - Mirosław Suchoń, Prezydent Miasta Bielsko-Biała - Jarosław Klimaszewski, Przewodniczący Rady Miasta Bielsko-Biała - Janusz Okrzesik oraz Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Bielsku-Białej - Przemysław Drabek.

Uroczystość zakończył Rektor prof. Jan Ostoj, życząc wszystkim studentom sukcesów w nowym roku akademickim.

Luty 2021

Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /wsfip_bb/SkrytkaESP