Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna to nowy i innowacyjny kierunek studiów wypracowany w oparciu o aktualne i konkretne zapotrzebowanie rynku pracy na osoby o wysokich kwalifikacjach zawodowych, które będą przygotowane do wykonywania prac wielozadaniowych w obszarze komunikacji społecznej i szeroko rozumianego Internetu.

Innowacyjność nowego kierunku studiów wynika nie tylko z założeń realizacji treści programowych, ale przede wszystkim z połączenia dwóch ściśle ze sobą powiązanych środowisk, rzeczywistego i wirtualnego oraz wykształcenia odpowiednich narzędzi do bezpiecznego w nich funkcjonowania.

Analiza potrzeb pracowniczych firm realizujących swoją działalność wyłącznie lub głównie w cyberprzestrzeni, w tym firm zajmujących się innowacjami, prowadzi do wniosku, że odczuwają one deficyt osób o rozwiniętych zdolnościach komunikacyjnych, a jednocześnie kompetentnych w zakresie bezpiecznego korzystania z narzędzi dostępnych w Internecie. W konsekwencji celem zapewnienia prawidłowej prezentacji ofert usług i bezpiecznej sprzedaży za pośrednictwem Internetu budowane są zespoły składające się z osób z podstawową znajomością informatyki oraz osób odpowiedzialnych za komunikacje zewnętrzną. Konieczność wprowadzenia takich rozwiązań w zakresie zarządzania HR generuje dodatkowe, istotne koszty.

Rozwiązaniem tego problemu jest wprowadzenie na rynek pracy osób z pomostowymi kompetencjami, potrafiących sprawnie i bezpiecznie posługiwać się najnowszymi technologiami dostępnymi w cyberprzestrzeni, a jednocześnie skutecznie prowadzącymi narrację zgodną z celami pracodawcy. Absolwent nowopowstałego kierunku Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna z powodzeniem odnajdzie się w tego rodzaju sytuacjach.

Ponadto obserwacje wszystkich aspektów życia wskazują, że szybki rozwój technologii informacyjnych nie zawsze idzie w parze z rozwojem rzeczywistych kompetencji komunikacyjnych, a poważne deficyty młodzieży, ale i dorosłych w tym zakresie precyzyjnie identyfikuje i uzupełnia nowopowstały kierunek studiów. Właściwa komunikacja wizerunkowa wsparta solidnymi podstawami językowymi, prawnymi i etycznymi pozwala swobodnie poruszać się i osiągać sukcesy w obszarach zawodowych.

Nowopowstały kierunek Cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna jest niezwykle ciekawy i wnoszący obok rzetelnej wiedzy szereg kompetencji społecznych przydatnych nie tylko w życiu zawodowych, ale w każdym aspekcie aktywności człowieka.

Więcej o możliwościach zatrudnienia po ukończeniu studiów: zob. http://wsfip.edu.pl/pl/cyberprzestrzen-i-komunikacja-spoleczna-nowosc

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą studiów w WSFiP

Sierpień 2019