Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, dzięki wieloletniej współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej, przyznaje dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na studia dla zwycięzców i finalistów Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikowała ogólnopolski Raport 2018 roku – „Społeczna Odpowiedzialność ZUS”, w którym znajduje się wykaz Uczelni (w tym Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej), z którymi ZUS prowadzi powszechną edukację ubezpieczeniową dla młodzieży szkół średnich.

W roku akademickim 2018/2019 w WSFiP przeprowadzony został wykład Dyrektora Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mgr Marka Magiery oraz Prodziekana WSFiP dr inż. Adama Żabki pt. „A kiedy młodość się wyszumi i przyjdzie emerytura”. Celem wykładu było uświadomienie młodym osobom jak ważne są składki emerytalne już od momentu podjęcia pierwszego zatrudnienia.

Z myślą o studentach ZUS przygotował wykłady „Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka” oraz „ZUS dla studenta – prowadzenie działalności gospodarczej”. Jest to forma przewodnika dla studentów, którzy chcieliby prowadzić swój własny biznes.

Dla studentów prowadzony jest również projekt Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, który powstał dzięki współpracy ze Związkiem Banków Polskich, a wdrażany jest przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Wyższa Szkoła Finansów i Prawa od samego początku uczestniczy w Projekcie w ramach Kierunku Finanse i Rachunkowość.

Październik 2019