W dniu 05.04.2019 r. o godzinie 11.00 w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce profesjonalnej cywilnej strzelnicy laserowej.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Władz samorządowych Bielska-Białej w osobie Janusza Okrzesika - Przewodniczącego Rady Miejskiej Bielska-Białej, reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Komendy Policji w Gilowicach, Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, Centralnego Biura Śledczego w Katowicach – oddział w Bielsku-Białej, Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej, Straży Miejskiej w Bielsku-Białej, Straży Miejskiej w Skoczowie, Straży Miejskiej w Żywcu, Straży Miejskiej w Cieszynie, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku-Białej, 18-go Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Otwarcie połączone było z wykładem nt. nowoczesnej amunicji bojowej pt. “Five.seven - policyjna amunicja przyszłości?“, który przeprowadził podinspektor Policji w st. spoczynku mgr Mariusz Kuliński. Istotnym punktem wydarzenia była prezentacja funkcjonalności strzelnicy oraz broni laserowej (replik broni bojowej).

Budowa strzelnicy, która w całości sfinansowana została ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu pn. “Dostosowanie oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej do potrzeb gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa”, to kolejny z priorytetów rozwoju Uczelni związany z doskonaleniem procesu kształcenia na Kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Studenci pod okiem instruktorów strzelectwa przechodzić będą szkolenia prowadzące do uzyskania kompetencji niezbędnych do rozpoczęcia dalszych etapów szkoleń z wykorzystaniem broni bojowej.

Wszystkich studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, zainteresowanych zgłębianiem technik strzeleckich zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu dr Adamem Żabką.

Luty 2021

Elektroniczna Skrzynka Podawcza: /wsfip_bb/SkrytkaESP