Kolejne spotkanie z udziałem młodzieży szkół ponadpodstawowych organizowane w WSFiP w Bielsku-Białej było poświęcone tematyce prezentacji multimedialnych, ich przygotowaniem i właściwym prezentowaniem.

Spotkanie, w którym tradycyjnie uczestniczyła zgromadzona młodzież wraz z nauczycielami ze szkół ponadgimnazjalnych z Bielska-Białej i okolic, przybliżyło uczniom warsztat przygotowania i realizacji prezentacji multimedialnej.

Głównym prelegentem był dr Edward Krawczyński, informatyk, wieloletni nauczyciel, obecnie wykładowca akademicki, autor wielu pozycji książkowych z zakresu Informatyki.

W problematykę spotkania wprowadził dr Mirosław Wróbel, wykładowca WSFiP, który przedstawił najważniejsze, istotne kwestie, które należy uwzględnić tworząc profesjonalną prezentację. Młodzież mogła się przekonać, że proste i oczywiste wymogi prezentacji, takie jak kolory, rodzaj czcionki, ilość slajdów, sposób przekazu, itp., spełniają niebagatelną rolę w odbiorze całego przekazu. Całość została podsumowana, że sukces dobrej prezentacji zależy od perfekcjonizmu w przygotowaniu i entuzjazmu w wykonaniu!

Pan dr Edward Krawczyński ciekawie i umiejętnie połączył elementy techniczno-informatyczne prezentacji multimedialnej z treścią, którą chciał przybliżyć uczniom, a mianowicie bezpieczeństwem usług informatycznych. Barwnie, ciekawie i profesjonalnie wybrzmiało wszystko, co usłyszała młodzież i niewątpliwie wiele treści zostanie nie tylko w świecie teoretycznych rozważań, ale przydadzą się też w życiu na co dzień.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół i nauczycielom, że umożliwiły młodzieży przybycie do naszej uczelni i wysłuchanie ciekawych prelekcji. Zapraszamy na najbliższe spotkanie w styczniu.

Sierpień 2019