Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 12

Jak podają źródła, obok świątyni Apollina Likejosa w Atenach, w ogrodach zwanych Lykejonem Arystoteles założył własną szkołę. Dzisiejsze licea nazwę swą wzięły nie tyle od greckiego słowa lykeion, co od jego łacińskiego odpowiednika w formie licaeum. Zatem liceum i ogród od samego początku byli i są razem.

Tak też jest w Bielskiej Szkole Menedżerów oraz Wyższej Szkole Finansów i Prawa, gdzie ogrody i natura jest nierozerwalną częścią „żywej” infrastruktury Uczelni, jakże cenionej przez studentów i młodzież. Warto zatem zatrzymać się nad pięknem otoczenia, w którym uczniowie i studenci zdobywają wiedzę. Otoczenie bowiem naszej Uczelni jest niezwykłe, wręcz bajkowe. Kolorowe kwiaty, zielone ścieżki i przestrzenie, wszędzie budzące się życie, dają poczucie estetyki, spokoju i ułatwiają wszystkim nasycić nie tylko intelekt, ale i ducha. Uczelnia nasza jest położona w przepięknym ogrodzie, w którym zakwitają różnorodne i różnokolorowe kwiaty, krzewy i drzewa. Tak jest od lat. Od lat też miejsce to jest oazą spokoju, podziwu i zachwytu dla wielu; a często zdarza się, że nasz ogród – pełen zieleni i kwiatów – jest odwiedzany specjalnie przez gości, nawet z bardzo daleka. Jest bowiem co podziwiać! Zresztą obrazy mówią same za siebie.

Atuty Wyższej Szkoły Finansów i Prawa

Prestiż i wysoka pozycja WSFiP w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna