Chcesz poznać jakie są finansowe i prawne uwarunkowania procesów gospodarczych i jak je wykorzystać by rozwinąć biznes? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na WSFiP.
Studia stacjonarne:
pierwszego stopnia
Studia niestacjonarne:
pierwszego stopnia
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Bankowość I
Finanse przedsiębiorstw I
Rachunkowość I
Dla kogo są studia:
To studia dla osób ambitnych o szerokich horyzontach i wysokiej kulturze myślenia, wnikliwych i rzetelnych. Zdolność syntetycznego oglądu złożonej rzeczywistości, identyfikacji zależności przyczynowo - skutkowych oraz akuratność w gromadzeniu i przetwarzaniu danych – to cechy dobrego finansisty i księgowego. Jeżeli je posiadasz lub chcesz je nabyć i pogłębić oraz interesujesz się biznesem – to ten kierunek jest dla Ciebie.
Cel kształcenia:
Przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w zawodzie analityka finansowego i księgowego w działach finansowo-księgowych jak również na stanowiskach pokrewnych w jednostkach sektora publicznego, jednostkach samorządowych, instytucjach ubezpieczeniowych i bankach oraz pozostałych organizacjach - w tym produkcyjnych.
Kadra:
Pracownicy naukowi uczelni z Krakowa i Katowic, cieszący się międzynarodowym uznaniem władający językiem polskim samodzielni pracownicy Uniwersytetu we Lwowie oraz posiadający stopnie i dorobek naukowy przedstawiciele praktyki: zajmujący kierownicze stanowiska w organizacjach z samorządowych na szczeblu przewodniczącego rady miasta i wiceburmistrza, w ZUS - na szczeblu dyrektora, główni księgowi z wieloletnim doświadczeniem, pracownicy działów finansowych, a także samodzielni pracownicy naukowi - wieloletni członkowie rad programowych czasopism naukowych znanych zagranicznych uniwersytetów.
Miejsce praktyk:
Działy finansowo-księgowe jednostek sektora publicznego, organizacji samorządowych, przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, oddziały banków, organizacje ubezpieczeniowe, domy maklerskie, biura doradztwa finansowego.
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu studiów I stopnia absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość mogą rozpocząć swą karierę na stanowisku młodszego księgowego, młodszego analityka finansowego i im pokrewnych. Po ukończeniu kierunku tak rozpoczęte ścieżki awansu zawodowego często wieńczą stanowiska głównego księgowego, doradcy kredytowego, dyrektora finansowego, audytora finansowego, biegłego rewidenta, aktuariusza, analityka bankowego, doradcy inwestycyjnego, maklera papierów wartościowych (po zdaniu egzaminów) i inne.
Chcesz rozwinąć i ugruntować swoją wiedzę pozwalającą efektywniej zarządzać procesami biznesowymi, usprawniać funkcjonowanie sektora finansów publicznych i samorządowych?
Studia stacjonarne:
Drugiego stopnia
Studia niestacjonarne:
Drugiego stopnia
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Administracja skarbowa
Bankowość II
Finanse przedsiębiorstw II
Rachunkowość II
Rachunkowość i finanse w instytucjach sektora publicznego
Rachunkowość zarządcza i controling
Rewizja finansowa
Dla kogo są studia:
To studia dla osób ambitnych o szerokich horyzontach i wysokiej kulturze myślenia, wnikliwych i rzetelnych, chcących znacząco pogłębić swoją wiedzę w obszarze finansów i rachunkowości wraz z kompetencjami badacza jeszcze nierozpoznanych zjawisk w tym obszarze. Rozwinięta zdolność syntetycznego oglądu złożonej rzeczywistości, identyfikacji zależności przyczynowo - skutkowych oraz akuratność w gromadzeniu i przetwarzaniu danych stanowią tu gwarancję osiągnięcia sukcesu na tej drodze. Jeżeli je posiadasz i chcesz osiągnąć sukces – to te studia są dla Ciebie.
Cel kształcenia:
Przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy na wyższych stanowiskach w zawodzie analityka finansowego i księgowego w działach finansowo-księgowych jak również na stanowiskach pokrewnych w jednostkach sektora publicznego, samorządowych, instytucjach ubezpieczeniowych i bankach oraz pozostałych organizacjach - w tym produkcyjnych. Wstępnie przygotowanie do pracy naukowo-badawczej i studiów III stopnia
Kadra:
Pracownicy naukowi uczelni z Krakowa i Katowic, cieszący się międzynarodowym uznaniem władający językiem polskim samodzielni pracownicy Uniwersytetu we Lwowie; posiadający stopnie i dorobek naukowy przedstawiciele praktyki: zajmujący kierownicze stanowiska w organizacjach z samorządowych na szczeblu przewodniczącego rady miasta i wiceburmistrza, w ZUS na szczeblu dyrektora, główni księgowi z wieloletnim doświadczeniem, pracownicy działów finansowych, a także samodzielni pracownicy naukowi - wieloletni członkowie rad programowych czasopism naukowych znanych zagranicznych uniwersytetów.
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu studiów II stopnia absolwenci kierunku Finanse i rachunkowość mogą znaleźć zatrudnienie na stanowisku księgowego, analityka finansowego i pokrewnych. Awans zawodowy mogą wieńczyć stanowiska głównego księgowego, doradcy kredytowego, dyrektora finansowego, audytora finansowego, biegłego rewidenta, aktuariusza, analityka bankowego, doradcy inwestycyjnego, maklera papierów wartościowych (po zdaniu egzaminów) i inne. Przygotowanie w ramach profilu ogólnoakademickiego daje przewagę na studiach III stopnia oraz w karierze pracownika naukowo-badawczego.
Chcesz wiedzieć, jak działa prawo, jak je stosować, jak wykorzystać znajomość prawa aby pomóc innym? Te odpowiedzi znajdziesz podejmując studia!
Studia stacjonarne:
jednolite magisterskie
Studia niestacjonarne:
jednolite magisterskie
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Specjalność ogólna (pozwalająca się ubiegać o dowolne aplikacje prawnicze).
Dla kogo są studia:
To studia dla osób z pasją, wytrwałych, sumiennych i odpowiedzialnych. Zdolności analityczne, umiejętność logicznego myślenia i precyzyjnego wyrażania własnych opinii to umiejętności, które powinien posiadać kandydat na studia prawnicze. Jeżeli je posiadasz, ten kierunek jest właśnie dla Ciebie – zapraszamy.
Cel kształcenia:
Przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy w zawodach prawniczych, jak i również do pracy w urzędach administracji rządowej i samorządowej, organach skarbowych, czy w obsłudze prawnej biznesu.
Kadra:
Pracownicy naukowi uczelni z Krakowa i Katowic, specjaliści praktycy - sędziowie sądów rejonowych, adwokaci, radcowie prawni, komornicy sądowi, doradcy podatkowi, pracownicy samorządowi z wieloletnim doświadczeniem wyniesionym z pracy oraz prowadzonej działalności gospodarczej.
Miejsce praktyk:
Studenci odbywają obowiązkowe praktyki studenckie między innymi w:
Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej, Prokuraturze, kancelariach adwokackich, kancelariach radców prawnych, organach samorządowych.
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu aplikacji i zdaniu egzaminu absolwenci kierunku Prawo mogą pracować jako prokuratorzy, sędziowie, radcy prawni, adwokaci, notariusze, mogą również znależć zatrudnienie w administracji rządowej jak i samorządowej, w sektorze bankowym i biznesie.
Masz świadomość, że bezpieczeństwo jest jedną z zasadniczych potrzeb człowieka, jego przestrzeni życiowej, a także, że jest priorytetowym wyzwaniem dla państwa ?
Studia stacjonarne:
pierwszego stopnia Studia niestacjonarne:
pierwszego stopnia
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Administracja i zarządzanie w bezpieczeństwie,
Bezpieczeństwo i porządek publiczny,
Kryminologia i kryminalistyka,
Ochrona osób i mienia,
Cyberbezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe,
Służba wojskowa – NOWOŚĆ
Logistyka w bezpieczeństwie - NOWOŚĆ
Dla kogo są studia:
Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych różnymi kategoriami bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej jak i bezpieczeństwa indywidualnego. Prezentowany kierunek studiów jest przeznaczony dla osób o silnym charakterze psychicznym, zdolnych do samodzielnego i zdecydowanego działania, umiejących się posługiwać logicznym myśleniem.
Cel kształcenia:
Nabycie przez studentów niezbędnych kompetencji do podjęcia pracy w instytucjach dbających o bezpieczeństwo i porządek publiczny w skali lokalnej, regionalnej a także ogólnokrajowej. Zdobycie przez absolwenta niezbędnych kompetencji do podjęcia działania w organach administracji podatkowej, skarbowej, Policji, CBA, Straży Ochrony Kolei, biznesie w prywatnym sektorze ochrony osób i mienia.
Kadra:
Posiadamy doświadczoną kadrę badawczo-naukową z ośrodków z Warszawy, Katowic, Krakowa, Olsztyna czy Częstochowy. W wielu wypadkach są to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym osiągniętym w pracy w strukturach Policji, Państwowej Straży Pożarnej. Straży Granicznej, Wojska Polskiego, organów skarbowych, instytucji z zakresu bezpieczeństwa UE.
Miejsce praktyk:
W instytucjach państwowych odpowiadających za bezpieczeństwo, takich jak; Policja, Staż Miejska, Straż Graniczna, Służba Celna, jednostki wojskowe itp. Praktyki odbywają się także w jednostkach prywatnych i społecznych, jak: firmy ochraniarskie, Ochotnicza Straż Pożarna, agencje detektywistyczne.
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu studiów z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego I i II stopnia przed absolwentami otwierają się perspektywy zatrudnienia w działach administracji publicznej z zakresu zagrożenia kryzysowego i bezpieczeństwa, jednostkach samorządu terytorialnego, strukturach korporacyjnych biznesu, finansów, przedsiębiorstwach, w strukturach Policji, CBA, ABW, straży Granicznej, administracji skarbowej i celnej.
Masz świadomość, że bezpieczeństwo jest jedną z zasadniczych potrzeb człowieka, jego przestrzeni życiowej, a także, że jest priorytetowym wyzwaniem dla państwa ?
Studia stacjonarne:
drugiego stopnia Studia niestacjonarne:
drugiego stopnia
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Bezpieczeństwo i rozwój w Euroregionie,
Bezpieczeństwo informacji i systemów informatycznych,
Bezpieczeństwo w biznesie,
Kryminalistyka i detektywistyka.
Dla kogo są studia:
Studia są przeznaczone dla osób posiadających tytuł zawodowy licencjata lub inżynieria, a także dla osób, które posiadają już tytuł zawodowy magistra z innej dziedziny i chcą pozyskać nową wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego.
Cel kształcenia:
Nabycie przez studentów niezbędnych kompetencji do podjęcia pracy w instytucjach dbających o bezpieczeństwo i porządek publiczny w skali lokalnej, regionalnej a także ogólnokrajowej. Zdobycie przez absolwenta niezbędnych kompetencji do podjęcia działania w organach administracji podatkowej, skarbowej, Policji, CBA, Straży Ochrony Kolei, biznesie w prywatnym sektorze ochrony osób i mienia.
Kadra:
Posiadamy doświadczoną kadrę badawczo-naukową z ośrodków z Warszawy, Katowic, Krakowa, Olsztyna czy Częstochowy. W wielu wypadkach są to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym osiągniętym w pracy w strukturach Policji, Państwowej Straży Pożarnej. Straży Granicznej, Wojska Polskiego, organów skarbowych, instytucji z zakresu bezpieczeństwa UE.
Miejsce praktyk:
W instytucjach państwowych odpowiadających za bezpieczeństwo, takich jak; Policja, Staż Miejska, Straż Graniczna, Służba Celna, jednostki wojskowe itp. Praktyki odbywają się także w jednostkach prywatnych i społecznych, jak: firmy ochraniarskie, Ochotnicza Straż Pożarna, agencje detektywistyczne.
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu studiów z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego I i II stopnia przed absolwentami otwierają się perspektywy zatrudnienia w działach administracji publicznej z zakresu zagrożenia kryzysowego i bezpieczeństwa, jednostkach samorządu terytorialnego, strukturach korporacyjnych biznesu, finansów, przedsiębiorstwach, w strukturach Policji, CBA, ABW, straży Granicznej, administracji skarbowej i celnej. Osoby które ukończyły studia II stopnia na kierunku bezpieczeństwa wewnętrzne mogą starać się o przyjęcie do szkoły doktorskiej po uprzednim spełnieniu pozostałych wymagań danej szkoły doktorskiej.
Jeśli chcesz poznać tajniki działania struktur administracji publicznej i prywatnej oraz zrozumieć jej wpływ na nasze życie, to podejmij studia na kierunku administracja.
Studia stacjonarne:
pierwszego stopnia
Studia niestacjonarne:
pierwszego stopnia
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Administracja samorządowa
Administracja skarbowa
Dla kogo są studia:
Powyższe studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych tematyką działalności administracji publicznej, oraz dla osób, które pragną podjąć pracę w Korpusie Służby Cywilnej, jak i osób chcących administrować biznesem.
Cel kształcenia:
Nabycie przez studentów niezbędnych kompetencji w prywatnych podmiotach gospodarczych, biznesowych, do podjęcia pracy w administracji rządowej, w administracji samorządowej, skarbowej, oraz w innych podmiotach prawnych.
Kadra:
Doświadczona kadra naukowo-badawcza, a także praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze administracji publicznej, czynni specjaliści łączący karierę naukową z praktyką.
Miejsce praktyk:
Studenci odbywają swoje praktyki w: Izbie Administracji Skarbowej w Katowicach, Starostwie Bielsko-Biała, Urzędzie Miasta Bielsko-Biała, Czechowic-Dziedzic, Urzędy Skarbowe I i II w Bielsku-Białej, Czechowic-Dziedzic, Pszczynie, ZUS.
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu studiów absolwenci mogą pracować w podmiotach prawnych i podmiotach prywatnych na stanowiskach kierowniczych wymagających wyższych studiów w obszarze nauk społecznych. Absolwenci mogą być zatrudnieni na samodzielnych stanowiskach administracyjnych lub jako specjaliści. Osoba legitymująca się dyplomem ukończenia kierunku administracja odnajdzie się w sektorze biznesu, a w szczególności podmiotach gospodarczych regionu transgranicznego, dzięki dodatkowym kompetencjom językowym i kulturowym nabytym podczas studiów.
Dobrze radzisz sobie w sytuacjach wymagających koordynacji wielu czynników i potrafisz szybko podejmować decyzje? To właśnie dla Ciebie oferujemy tn kierunek.
Studia stacjonarne:
pierwszego stopnia
Studia niestacjonarne:
pierwszego stopnia
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Ambasadorem kierunku jest międzynarodowa frma 3CARGO
Specjalności:
Transport i spedycja
Logistyka systemów magazynowych
Dla kogo są studia:
Jeżeli Twoje atuty to dobra organizacja i umiejętność analitycznego myślenia i syntetycznej oceny otoczenia, komunikatywność, rzetelność – masz potencjał żeby zostać dobrym logistykiem. Jeżeli chcesz je rozwinąć - WSFiP w tym pomoże dając znakomite przygotowanie teoretyczne i praktyczne.
Cel kształcenia:
Przygotowanie absolwenta do pracy w przedsiębiorstwach logistycznych, firmach spedycyjno – transportowych lub instytucjach realizujących procesy związane z obsługą logistyczną.
Kadra:
Kadra:
Pracownicy naukowi uczelni krajowych i zagranicznych (Katowice, Gliwice, Kraków, Lwów) oraz przedstawiciele praktyki gospodarczej w zakresie logistyki
Miejsce praktyk:
Firmy logistyczne, spedycyjne, transportowe oraz działy logistyczne przedsiębiorstw przemysłowych obsługujące dostawy, produkcję oraz dystrybucję towarów,
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu studiów I stopnia absolwenci kierunku Logistyka znajdują pracę w firmach działających zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, jako pracownicy działów logistyki, specjaliści ds. zakupów, zarządzania zapasami, dostawami i zamówieniami, pracownicy firm przewozowych czy spedycyjnych.
Chcesz być wysokiej klasy profesjonalistą w branży uznawanej za najbardziej rozwojową? Jeżeli odpowiedziałeś tak na powyższe pytania – zapraszamy na informatykę.
Studia niestacjonarne:
pierwszego stopnia studia inżynierskie
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Bazy danych i systemy sieciowe
Grafika komputerowa i techniki multimedialne
Programowanie aplikacji na urządzenia mobilne
Sztuczna inteligencja
Dla kogo są studia:
Informatyka to studia dla ludzi z pasją, bowiem jest to kierunek, który wymaga ciągłego uczenia się, bowiem zmiany jakie zachodzą w branży IT wymagają nieustannego podnoszenia swoich kompetencji i zdobywania nowej wiedzy, niezależnie od tego, czy wybierzemy ścieżkę kariery jako programista, administrator sieci czy grafik komputerowy.
Cel kształcenia:
Przygotowanie absolwentów do pracy w zawodach związanych z IT: programistów, web developerów, analityków, inżynierów ds. bezpieczeństwa, oprogramowania, administratorów sieci komputerowych i baz danych, grafików komputerowych itp.
Kadra:
Pracownicy naukowi uczelni z Krakowa i Katowic, Uniwersytetu we Lwowie oraz posiadający stopnie i dorobek naukowy przedstawiciele praktyki, specjaliści IT z zakresu baz danych, grafiki komputerowej, inżynierii oprogramowania czy też sztucznej inteligencji.
Perspektywy zatrudnienia:
Nowoczesne technologie teleinformatyczne opanowały praktycznie wszystkie branże gospodarki, stąd też absolwenci kierunku Informatyka mają szerokie możliwości podjęcia pracy zawodowej w obszarach bezpośrednio i pośrednio związanych z informatyką, zarówno pracując na własny rachunek, jak i podejmując pracę w działach IT przedsiębiorstw, czy urzędów administracji państwowej czy samorządowej.
Miejsce praktyk:
Firmy informatyczne oraz działy IT przedsiębiorstw, i instytucji administracji państwowej i samorządowej. Możliwość odbycia praktyk zagranicznych.
To nowatorski kierunek studiów, odpowiadający potrzebom współczesności, dający szereg kompetencji zawodowych niezbędnych do bezpiecznego poruszania się w środowisku rzeczywistym i wirtualnym.
Studia stacjonarne/niestacjonarne:
pierwszego stopnia (lic.)
Terminy rekrutacji:
04.05.2023r. – 30.11.2023r.
Zajęcia rozpoczynają się:
01.10.2023r.
Specjalności:
Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Komunikacja i kreowanie wizerunku w środowisku rzeczywistym i wirtualnym
Dziennikarstwo i zarządzanie formą przekazu
Dla kogo są studia:
To studia dla osób z pasją, wytrwałych, sumiennych i odpowiedzialnych, zafascynowanych współczesnymi osiągnięciami i zagrożeniami ze strony coraz intensywniej rozwijającej się sztucznej inteligencji. Proponowany kierunek umożliwia rozwinięcie zdolności analitycznych, umiejętności logicznego myślenia i precyzyjnego wyrażania własnych opinii, to także szansa na zdobycie tych sprawności dzięki studiom na tym kierunku. Jeżeli chcesz je posiąść - ten kierunek jest właśnie dla Ciebie – zapraszamy.
Cel kształcenia:
Otrzymanie szeregu kompetencji zawodowych niezbędnych do bezpiecznego poruszania się zarówno w środowisku rzeczywistym i wirtualnym.
Nabycie przez studentów niezbędnych miękkich kompetencji cyfrowych. Uzyskanie znajomości specyfiki i odmienności środowiska realnego i wirtualnego. Osiągnięcie kompetencji w zakresie komunikacji społecznej w otoczeniu rzeczywistym i wirtualnym i przygotowanie do pracy w komórkach PR , marketingu i administracji. Nabycie sprawności w posługiwaniu się technologiami informatycznymi, poznanie możliwości i zagrożeń stwarzanych przez Internet i inne media społecznościowe. Poznanie technik informatycznych chroniących przed zagrożeniami w zakresie cyberprzestrzeni. Studiowanie na tym kierunku przygotowuje do kontynuacji na studiach drugiego stopnia.
Kadra:
Doświadczona kadra naukowo-badawcza, a także praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze cyberprzestrzeni i komunikacji społecznej potrzebnej w pracy w administracji publicznej, biznesie, gospodarce, są to zarazem specjaliści łączący karierę naukową z praktyką. Na podkreślenie zasługuje fakt, że posiadamy doświadczoną kadrę badawczo-naukową z ośrodków z Warszawy, Katowic, Krakowa, Olsztyna czy Częstochowy. W wielu wypadkach są to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym osiągniętym w pracy w strukturach Policji, Państwowej Straży Pożarnej. Straży UE. Granicznej, Wojska Polskiego, organów skarbowych, instytucji z zakresu bezpieczeństwa.
Perspektywy zatrudnienia:
Po ukończeniu studiów absolwenci mogą pracować w podmiotach prawnych i podmiotach prywatnych , administracji na stanowiskach kierowniczych wymagających wyższych studiów w obszarze cyberprzestrzeni, komunikacji społecznej. Absolwenci mogą być zatrudnieni na samodzielnych stanowiskach administracyjnych lub jako specjaliści w ramach zdobytych umiejętności na studiach na tym kierunku. Osoba legitymująca się dyplomem ukończenia kierunku cyberprzestrzeń i komunikacja społeczna odnajdzie się w sektorze biznesu, a w szczególności podmiotach gospodarczych regionu transgranicznego, dzięki dodatkowym kompetencjom językowym i kulturowym nabytym podczas studiów.
Miejsce praktyk:
Podmioty administracji publicznej, samorządowej, biznesu, gospodarki oraz NGO.