Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Bezpłatny e-learning oraz międzynarodowy Certyfikat z j. angielskiego (enPro)

Dlaczego warto wziąć udział?

W semestrze zimowym Międzynarodowe Centrum Języków Obcych WSFiP oferuje następujące kursy:
 • Bezpłatny dostęp do platformy e-learningowej (www.lerni.us), nauka online!
 • Bezpłatny egzamin i Certyfikat językowy enPro A1-C2 – międzynarodowy Certyfikat z języka angielskiego!
 • Cenny dodatek do CV, formalne potwierdzenie poziomu wiedzy,
 • Otrzymujesz dofinansowanie o wartości ponad 600 złotych, sam NIC nie płacisz

Egzamin, który zawsze zdajesz!

W semestrze zimowym Międzynarodowe Centrum Języków Obcych WSFiP oferuje następujące kursy:
 • Egzaminu enPro nie możesz oblać, zawsze otrzymasz Certyfikat z Twoim aktualnym poziomem zaawansowania,
 • Certyfikat enPro jest ważny bezterminowo! Na pewno kiedyś się przyda,
 • Elastyczne terminy sesji, egzaminy w dogodnych lokalizacjach w formie pisemnej,
 • Podstawowe informacje o egzaminie enPro tutaj oraz poniżej.

Elastyczna forma nauki!

www.lerni.eu to nowoczesna platforma e-learningowa, uczysz się gdy masz czas, na swoich zasadach i dowolnej lokalizacji z dostępem do internetu

Kto może wziąć udział w projekcie?

WSZYSTKIE pełnoletnie osoby, które mieszkają LUB uczą się LUB pracują na terenie Śląska – zaproś do udziału rodzinę i znajomych!!!

Kto NIE kwalifikuje się do projektu?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, rolniczą oraz członkowie rad nadzorczych

Kontakt i dostęp do dokumentów uczestnictwa w projekcie

Agnieszka Smyrska
Kierownik Studium Języków Obcych
 +48 33 829 72 27
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak wyróżnić swoje CV?

Międzynarodowy Certyfikat znajomości języka angielskiego to bardzo cenny wyróżnik w CV każdej osoby, która dba o swój profesjonalny wizerunek. To świadectwo tego, że w polu ‘języki obce’ nie będzie tajemniczych i wręcz śmiesznych wpisów typu: ‘angielski dobry, komunikatywny’ czy ‘dyskretna znajomość języka angielskiego’. Certyfikat enPro w CV to formalne potwierdzenie, że zdający miał chęć i ambicję zmierzyć się z międzynarodowym egzaminem i otrzymał konkretne potwierdzenie swojego poziomu na skali Rady Europy (CEFR) na jednym z 6 poziomów – A1, A2, B1, B2, C1 lub C2 Wśród tych poziomów, najczęściej oczekiwane są poziomy B1/B2 i wyżej ale każde formalne potwierdzenie kompetencji jest lepsze niż często nieprecyzyjne deklaracje poziomu zaawansowania. Ogromną zaletą Certyfikatu enPro jest możliwość weryfikacji autentyczności wyniku – pozwala to wykazać ponad wszelką wątpliwość, że prezentowany dokument jest wiarygodny. Jak to działa? Każdy Certyfikat ma swój indywidualny numer, po jego wpisaniu na stronie Certificate Verification, na stronie wyświetlą się dane kandydata i otrzymany wynik. W Twoim CV powinien znaleźć się właśnie ten link oraz numer Certyfikatu aby potencjalny pracodawca mógł sprawdzić Twój wynik w niezależny sposób.

Więcej informacji o egzaminie

Pełny test przykładowy do pobrania tutaj
LanguageCert enPro A1-C2 to test zakończony otrzymaniem Certyfikatu przeznaczony dla wszystkich uczących się języka angielskiego, dla pojedynczych osób oraz dla dowolnie licznych grup np. w projektach czy w firmach. Mogą do niego przystępować kandydaci na poziomach znajomości języka angielskiego na od A1 (podstawowego) do C2 (profesjonalnego). Ogromnym atutem podejścia do egzaminu jest to, że egzaminu nie można ‘oblać’ gdyż otrzymuje się informacje na temat liczby uzyskanych punktów, które potem przekłada się na poziom CEFR Rady Europy: od A1 do C2. Wszyscy kandydaci zdają i otrzymują certyfikaty oraz dowiadują się jak wiele wiedzą na danym etapie swojej nauki. W odróżnieniu od testów ‘zdał/nie zdał’, ten warto powtarzać co jakiś czas aby zmierzyć swoje postępy.
Egzamin enPro A1-C2 to test wyboru w formie papierowej, w którym zdający zaznaczają odpowiedzi A, B lub C na specjalnych arkuszach za pomocą ołówka. Test trwa ok. 110 minut i zawiera 110 pytań podzielonych na część rozumienia ze słuchu (Listening), w której znajduje się 50 zadań oraz część czytania ze zrozumieniem i praktycznego użycia języka (Reading & Language Use), w której znajduje się 60 zadań testowych.
enPro A1-C2 – część Listening zbudowana jest z czterech typów zadań - każde pytanie jest powtarzane dwukrotnie, a odpowiedzi do tej części zdający zaznaczają na pierwszej karcie odpowiedzi. Po odsłuchaniu nagrania następuje część Reading and Language Use, do której odpowiedzi zaznaczane są na trzech kolejnych kartach odpowiedzi. Zawartość tematyczna zarówno części rozumienia ze słuchu jak i czytania ze zrozumieniem oscyluje wokół tematów związanych z wykorzystaniem języka angielskiego w środowisku pracy. Może się więc pojawić słownictwo związane z biurem, biznesem, korespondencją handlową, przedstawianiem siebie oraz swojej firmy itp. W związku z tym, że egzamin jest sprawdzany przy użyciu skanera komputerowego, pisany jest przy użyciu zwykłego ołówka. Test zbudowany jest na zasadzie testu wyboru (wybór odpowiedzi a, b lub c). Niewątpliwą zaletą egzaminu jest to że wszystkie osoby przystępujące do egzaminu otrzymują certyfikat określający ich poziom zaawansowania.
Wszyscy zdający piszą egzamin w jednym pomieszczeniu, w ławkach oddalonych od siebie o co najmniej 1,25 m. Tożsamość zdających jest potwierdzana przed egzaminem przy użyciu dowodu tożsamości, dlatego na egzamin należy zabrać dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.
Każda osoba przystępująca do egzaminów LanguageCert otrzymuje oficjalny Certyfikat. Kandydat może otrzymać potwierdzenie uczestnictwa w egzaminie w 3 formatach:
 • E-Certyfikat - w przypadku gdy certyfikat jest potrzebny zaraz po ogłoszeniu wyników, można go otrzymać́ w formacie PDF (e-Cert) pobierając ze swojego konta na platformie Passport,
 • E-Certyfikat - w przypadku gdy certyfikat jest potrzebny zaraz po ogłoszeniu wyników, można go otrzymać́ w formacie PDF (e-Cert) pobierając ze swojego konta na platformie Passport,
 • SoR – Statement of Results - jest to potwierdzenie wyniku z ocenami cząstkowymi z każdej części egzaminu. Zawiera ono wynik ogólny egzaminu oraz dane kandydata.

Uznanie egzaminów

LanguageCert International ESOL oraz enPro bazuje na wiedzy i wartości intelektualnej kwalifikacji językowych City & Guilds, które zostały przejęte przez LanguageCert w roku 2015 i przeszły surową weryfikację oraz aktualizację zawartości oraz pytań testowych. Sposób administracji egzaminów został także udoskonalony aby sprostać oczekiwaniom wymagającego rynku. Kwalifikacje językowe LanguageCert International ESOL są oficjalnie zarejestrowane przez organizację Ofqual, brytyjską organizacją rządową która skupia i kataloguje oficjalne i uznane systemy oceny kompetencji z całego świata. Certyfikaty LanguageCert cieszą się także oficjalnym uznaniem przez ministerstwa i rząd następujących krajów: Nowa Zelandia, Czechy, Grecja, Węgry, Włochy, Rumunia Hiszpania. W Polsce egzaminy LanguageCert są przeprowadzane w wielu projektach które otrzymały dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach różnych form finansowania szkoleń językowych i rozwoju szkolnego oraz zawodowego. PeopleCert, którego częścią jest LanguageCert to jeden z wiodących instytutów egzaminacyjnych na globalnym rynku, który umożliwia dostęp do uznanych narzędzi oceny kompetencji zawodowych w biznesie, IT i językach obcych, takich jak m. in.: Prince2, ITIL czy enPro oraz International ESOL. Egzaminy oraz certyfikaty dostępne są w ponad 180 krajach na świecie we współpracy z międzynarodowymi organizacjami i agencjami rządowymi. LanguageCert to część organizacji PeopleCert odpowiedzialna za kwalifikacje językowe i umożliwienie kandydatom z całego świata zdobycia międzynarodowo uznanych certyfikatów w języku angielskim, hiszpańskim a nawet tureckim. LanguageCert prowadzi swoją działalność poprzez sieć akredytowanych ośrodków egzaminacyjnych które razem ze szkołami językowymi i nauczycielami przygotowują studentów do egzaminów LanguageCert przeprowadzanych zgodnie z najwyższymi i ujednoliconymi standardami. Partnerzy i klienci LanguageCert mogą polegać na doskonałej obsłudze klienta dostępnej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku oraz na supernowoczesnej platformie egzaminacyjnej oraz systemach dopasowanych do potrzeb każdego klienta. LanguageCert tworzy i rozwija swój własny system kwalifikacji językowych w partnerstwie z uznanymi organizacjami na całym świecie i oferuje egzaminy językowe oraz certyfikaty najwyższej światowej jakości. "Dream Team" - światowej klasy zespół ekspertów czuwa nad jakością systemów oceny LanguageCert aby zapewnić że egzaminy spełniają najwyższe światowe standardy.

Strona projektu

Linki

Atuty Wyższej Szkoły Finansów i Prawa

 

Prestiż i wysoka pozycja WSFiP w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Wyższa Szkoła Finansów i Prawa
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top