Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Wyższa Szkoła Finansów i Prawa była obecna podczas zawodów strzeleckich, które odbyły się 12 listopada 2023 roku na strzelnicy „Strzelam bo lubię” przy ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach. „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” to nie tylko zawody. Przede wszystkim to wspaniała i oddolna inicjatywa, podjęta aby w wyjątkowy sposób uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Rodzinna atmosfera i różnorodność atrakcji, które czekały na uczestników, dopełniały uroku tego wyjątkowego wydarzenia.

Dla najmłodszych została przewidziana konkurencja 10 strzałów z broni pneumatycznej, a dla tych trochę starszych 10 strzałów z broni bocznego zapłonu. Dorośli natomiast oddali 10 strzałów z pistoletów centralnego zapłonu. Frekwencja dopisała, a liczba samych tylko zawodników przekroczyła 180.

Z atrakcji, które towarzyszyły uczestnikom można wyliczyć pokazy pierwszej pomocy, pokazy i warsztaty w rozpalaniu ogniska oraz marsz z wykorzystaniem kompasu. Autorami tych atrakcji byli harcerze reprezentujący ZHP w Czechowicach-Dziedzicach. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej wystawiło swoje stoisko, gdzie każdy zainteresowany służbą wojskową mógł uzyskać mogła uzyskać kompetentne

Dodatkowo, każdy odwiedzający strzelnicę w ten wyjątkowy dzień, mógł zapoznać się z różnorodną bronią palną, od przedwojennej, do współczesnej. To wszystko dzięki wystawie przygotowanej przez Stowarzyszenie kolekcjonerów broni palnej Sparrow.

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa również zaznaczyła swoją obecność podczas zawodów strzeleckich z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Na stoisku uczelni każdy zainteresowany podjęciem studiów mógł uzyskać pełną informację co do warunków studiowania na wszystkich oferowanych kierunkach. Wśród uczestników zawodów, co nie dziwi, największe zainteresowanie budził kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne i Prawo. Przedstawiona została również oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego Bielska Szkoła Menadżerów. Prawie cała pula materiałów informacyjnych została wykorzystana, a wśród najmłodszych niezawodnie furorę robiły uczelniane, niebieskie balony.

Cieszymy się, że mieliśmy własny wkład w przeprowadzenie tej ciekawej, społecznej i patriotycznej inicjatywy. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Paweł Kliś, Mariusz Kuliński
Katedra Prawa i Bezpieczeństwa wewnętrznego

Atuty Wyższej Szkoły Finansów i Prawa

 

Prestiż i wysoka pozycja WSFiP w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Wyższa Szkoła Finansów i Prawa
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top