Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

WSFiP kolejny raz z wojskiem - „Silna Biało-Czerwona”

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, w ramach uroczystych obchodów święta Wojska Polskiego brała udział w dwóch piknikach wojskowych w Jeleśni i Bielsku-Białej. Do udziału w nich zostaliśmy zaproszeni przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bielsku-Białej i stacjonujący również w naszym mieście 18 batalion powietrznodesantowy.

13 sierpnia 2023 roku namiot naszej uczelni rozstawiliśmy na festynie „Silna Biało-Czerwona” korzystając z gościnności Jeleśni z Panią Wójt Anną Wasilewską na czele. W otoczeniu czołgu Leopard, różnych wersji KTO Rosomak, MRAP, wyrzutni Langusta i pomniejszego wojskowego sprzętu oferowaliśmy małym i dużym uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia mikrozajęcia z wyszkolenia strzeleckiego i kryminalistyki. Uczelnianym zwyczajem były to zarówno mikrowykłady jak i mikroćwiczenia. Wprowadzaliśmy w świat daktyloskopii, traseologii czy zasad bezpiecznego posługiwania się bronią. Każdy mógł poczuć się jak technik kryminalistyki ujawniając ślady linii papilarnych, ślady traseologiczne czy trenując prawidłowy chwyt broni krótkiej i długiej. Wzbudzaliśmy zainteresowanie zarówno dzieci jak i młodzieży i dorosłych. Słowem zabawa i nauka dla całych rodzin.

Przy okazji prowadzący zajęcia wykładowca naszej uczelni oraz studenci z kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne promowali bezpieczne zachowania, odpowiadali też na liczne pytania osób zainteresowanych studiami w naszej uczelni. Szczególnie cenne dla potencjalnych studentów były bezpośrednie rozmowy z tymi, którzy już studiują.

Z kolei 15 sierpnia 2023 roku nasze stoisko rozlokowaliśmy na terenie wielkiego pikniku wojskowego w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej. Również i tym razem zaoferowaliśmy wszystkim uczestnikom pikniku udział w takich samych mikrozajęciach. Dzieci, młodzież i dorośli z zaciekawieniem słuchali o metodach identyfikacji osób, samodzielnie ujawniali ślady kryminalistyczne korzystając z takiego sprzętu, jak policyjni technicy kryminalistyki. Zainteresowani mogli zrobić pierwszy krok w stronę strzelectwa, ucząc się prawidłowego chwytu broni krótkiej i długiej oraz podstawowych zasad celowania. I tym razem część odwiedzających dopytywała o dostępne w naszej uczelni kierunki i warunki studiów.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy dołączyć się do uatrakcyjnienia przebiegu obu wspaniałych, wojskowych przedsięwzięć. Dziękujemy pięknie za zaproszenie żołnierzom, a za gościnę i pomoc gminie Jeleśnia oraz Bielskiemu Centrum Kultury.

Dział Promocji i Marketingu WSFiP

Atuty Wyższej Szkoły Finansów i Prawa

 

Prestiż i wysoka pozycja WSFiP w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Wyższa Szkoła Finansów i Prawa
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top