Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Legia Akademicka zmienia swoją formę. Zostały wprowadzone trzy etapy szkolenia:

1 etap szkolenia:

W tym roku rozpocznie się od Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej – do 28 dni szkolenia. Student biorący udział w szkoleniu DZSW otrzyma 4560 zł.

2 etap szkolenia:

W kolejnym roku student, który ukończył szkolenie podstawowe i został szeregowym rezerwy (lub jest szeregowym), będzie mógł realizować kształcenie w module podoficerskim w Szkole Legii Akademickiej – to szkolenie teoretyczne oraz szkolenie praktyczne trwające 21 dni realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych. Po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu na podoficera zostanie mianowany do stopnia kaprala. Student biorący udział w ćwiczeniach wojskowych w module podoficerskim otrzyma ponad 2700 zł. Dodatkowo student, który chciałby w ramach posiadanego już stopnia kaprala kształcić się na szkoleniu specjalistycznym, może zgłosić się na 15 dni ćwiczeń wojskowych, za które otrzyma ponad 1900 zł.

3 etap szkolenia:

Trzeci etap to kształcenie na oficera w module oficerskim realizowanym przez studenta w akademiach wojskowych – to szkolenie teoretyczne i praktyczne realizowane w ramach ćwiczeń wojskowych – które trwa 62 dni. Po jego ukończeniu i zdaniu egzaminu na oficera zostanie mianowany do stopnia podporucznika. Student biorący udział w ćwiczeniach wojskowych w module oficerskim otrzyma ponad 9100 zł. Dodatkowo student, który chciałby w ramach posiadanego już stopnia podporucznika kształcić się na szkoleniu specjalistycznym, może zgłosić się na 15 dni ćwiczeń wojskowych, za które otrzyma ponad 2200 zł.

Dla studentów, którzy jeszcze nie odbyli żadnej formy służby wojskowej szkolenie rozpoczyna się od odbycia szkolenia podstawowego w wymiarze do 28 dni w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Szkolenie to przewidziane jest do realizacji dla uczestników Legii Akademickiej w wakacje. Nie mamy informacji co do terminów. Prawdopodobnie będą dwa do wyboru. Dopiero po odbyciu tego szkolenia można składać, już u nas na uczelni, wniosek o przystąpienie do kursu teoretycznego szkolenia podoficerskiego. Studenci, którzy mają status żołnierza rezerwy (niezależnie od rodzaju służby wojskowej jaką odbyli) i stopień szeregowego lub starszego szeregowego mogą przystąpić do szkolenia podoficerskiego, które obejmie zajęcia teoretyczne na naszej uczelni oraz szkolenie praktyczne w ośrodku szkolenia lub jednostce wojskowej. Studenci i absolwenci posiadający stopnie podoficerskie mogą odbyć kurs oficerski: zainteresowani wnioski składają bezpośrednio do Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Termin składania wniosków na kurs oficerski to 31 stycznia 2023 r.

Poniżej znajdziecie Państwo wniosek, który należy wypełnić i jak najszybciej dostarczyć do Wojskowego Centrum Rekrutacji ul. Piastowska 14. Co prawda w Decyzji Ministra Obrony Narodowej nr 178/MON z 19 grudnia 2022 roku wnioski na 1 etap powinny być składane do dnia 31 grudnia, ale otrzymałem zapewnienie z WCR w Bielsku-Białej, że wnioski cały czas są przyjmowane.

W razie pytań prosimy o kontakt z mgr Mariuszem Kulińskim, prodziekanem ds. studentów WNSiT, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 82 972 30.

mgr Mariusz Kuliński
prodziekan WNSiT
Wyższej Szkoły Finansów i Prawa
w Bielsku-Białej

PLIKI:

WNIOSEK

Atuty Wyższej Szkoły Finansów i Prawa

 

Prestiż i wysoka pozycja WSFiP w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Wyższa Szkoła Finansów i Prawa
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top