Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Miło nam poinformować, że Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej aby wspomóc zajęcia studentów z przedmiotu „Wyszkolenie strzeleckie”, który realizowany jest na Kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, przygotowała ciekawą, a zarazem profesjonalną salę dydaktyczną prezentującą materiały związanych z balistyką.

W sali przygotowano szereg pomocy dydaktycznych. W specjalnej gablocie zaprezentowano kilkadziesiąt sztuk różnej amunicji do broni strzeleckiej, naboi, łusek i pocisków oraz ich przekroi. Począwszy od amunicji małego kalibru, sportowej i treningowej, a skończywszy na potężnej amunicji do karabinu snajperskiego 12,7x99mm NATO. Uwzględniono również kolekcję amunicji do strzelb gładkolufowych, począwszy od amunicji niepenetracyjnej, poprzez amunicję śrutową, aż do naboju z ciężkim pociskiem ołowianym Breneka. Kolekcję uzupełniają pociski zniekształcone po trafieniu w przeszkodę. Oczywiście zgromadzona amunicja pozbawiona jest cech użytkowych.

Udało się zgromadzić również liczne fotografie amunicji specjalnej, w tym z pociskami fragmentującymi wraz z ich zdjęciami po trafieniu w przeszkodę. To daje wyobrażenie o sposobach rażenia pocisków różnej konstrukcji i kalibru. Tuż obok zdjęć amunicji prezentowane są zdjęcia ran postrzałowych, które zostały zadane z różnych odległości oraz ran wlotowych i wylotowych. Kolejna grupa pomocy dydaktycznych to ubrania wykonane z różnych tkanin z przestrzelinami po trafieniu pociskiem 9 mm Parabellum z różnych odległości, w tym z bardzo bliska. Studenci mogą przeanalizować, jak odległość oddania strzału wpływa na ślady, które można ujawnić na tkaninach. Prezentowane są również przestrzeliny wykonane w różnych materiałach np. w drewnie, papierze czy poliwęglanie.

W Sali studenci mogą zapoznać się również z bogatą kolekcją unikatowych tarcz strzeleckich sylwetkowych, w części z odwzorowanymi narządami wewnętrznymi człowieka. Tarcze te są wykorzystywane między innymi do szkolenia operatorów jednostek kontrterrorystycznych czy komórek realizacyjnych służb ochrony porządku prawnego.

Projekt został zrealizowany własnymi siłami wykładowców i studentów z kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Od momentu udostępnienia sali balistyki zajęcia w niej prowadzone cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów, gdyż przygotowują do praktycznych zajęć w nowoczesnej strzelnicy multimedialnej, którą posiada Uczelnia wykorzystującą laserowy trenażer strzelecki. Sprawia to, że studia na naszej uczelni są ciekawe również z powodu szerokiego dostępu do realistycznych pomocy dydaktycznych.

Atuty Wyższej Szkoły Finansów i Prawa

 

Prestiż i wysoka pozycja WSFiP w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Wyższa Szkoła Finansów i Prawa
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top