Pytania? Zadzwoń: +48 33 829 72 41/26

Finanse i Rachunkowość
Prawo
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
Administracja

Aktualności dla kandydata

Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej uruchomiła nowy Kierunek studiów jakim jest Logistyka. Wykładowca Naszej Uczelni i specjalista z zakresu Logistyki Pani dr Ilona Petryk postanowiła przybliżyć nam ten temat.

Logistyka jest ważnym elementem współczesnego życia gospodarczego. Zapewnia swobodny przepływ materiałów, surowców podczas produkcji, wszelkiego rodzaju przewozów towarowych i pasażerskich. Logistyka jest narzędziem budowania przewag konkurencyjnych nowoczesnych firm produkcyjnych i usługowych, a także niezbędnym elementem w zakresie administracji na każdym szczeblu. Celem kształcenia na Kierunku Logistyka jest poznanie głównych zadań logistycznych wspierających nowoczesne zarządzanie w przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Studiując logistykę nauczysz się zarządzać procesami i systemami logistycznymi, magazynem i organizacją dostaw. Będziesz przygotowany do pracy w branży transportowo-spedycyjnej, a także w firmach dystrybucyjnych, produkcyjnych i usługowych. Dzięki znajomości mechanizmów zarządzania firmą spedycyjną, relacji z klientami oraz umiejętności korzystania z narzędzi informatycznych będziesz mógł znaleźć pracę w firmach zajmujących się krajowym i międzynarodowym obrotem towarowym.

Zdobędziesz kwalifikacje do pracy jako specjalista lub menedżer w zakresie logistyki, łańcucha dostaw i koordynacji działań w łańcuchach dostaw, zakupów, zaopatrzenia i dostaw, współpracy z dostawcami, magazynowania, logistyki produkcji, transportu, dystrybucji i obsługi klienta.

Program nauczania odpowiada aktualnym potrzebom pracodawców. Wiedza i umiejętności, które możesz zdobyć podczas studiów, będą wykorzystywane w niemal wszystkich typach przedsiębiorstw działających w obszarze TSL (Transport-Spedycja-Logistyka). Wiedza w tym zakresie daje możliwość pracy na stanowiskach kierowniczych, analityków systemowych, projektantów i konsultantów zajmujących się rozwojem produktów, logistyką, produkcją, transportem, magazynowaniem, sprzedażą i dystrybucją produktów.

Dr Ilona Petryk

Adiunkt Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej

Część z nas nadal żyje wakacyjnym nastrojem, a część już z większą uwagą przygląda się poszczególnym propozycjom kierunków studiów. Dla tych drugich mamy kilka ciekawostek związanych z ważnym dla naszej uczelni kierunkiem Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Chcemy zwrócić Waszą uwagę szczególnie na specjalność Kryminologia i kryminalistyka. Jednymi z ulubionych zajęć studentów są te z przedmiotu metody identyfikacji osób. Zapewne to dzięki osobowości prowadzącego zajęcia Pana doktora Dariusza Szydłowskiego, doświadczonego, policyjnego technika kryminalistyki. A może to też kwestia naszego odpowiednio wyposażonego laboratorium kryminalistycznego? Myślę, że wielu z nas z wypiekami na twarzy ogląda seriale z cyklu SCI i zastanawia się, jak to jest naprawdę. Czy łatwo zidentyfikować człowieka? A co można wywnioskować z śladów linii papilarnych? Czy identyfikacja daktyloskopijna daje 100 procent pewności? To wszystko, zwłaszcza na ćwiczeniach w atmosferze otwartej dyskusji przekazuje studentom prawdziwy pasjonat kryminalistyki, pracownik naukowy, a jednocześnie doświadczony praktyk, doktor Szydłowski. W związku z postulatami zainteresowanych studentów planujemy rozwinięcie w nowym roku akademickim zajęć poświęconych grafologii.

Wiemy, że aktywność intelektualna to nie wszystko. Stąd też dla naszych studentów, zwłaszcza na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrze, oferujemy bezpłatny kurs samoobrony realizowany z wykorzystaniem sali treningowej i szeregu akcesoriów pozwalających skutecznie samoobrony się nauczyć. Uzupełnieniem tego będzie zestaw ulicznych strategii przetrwania, przygotowany przez magistra Mariusza Kulińskiego, wykładowcę akademickiego, a wcześniej oficera bielskiej Policji, wieloletniego specjalisty z zakresu prewencji kryminalnej.

Dla rządnych możniejszych wrażeń oferujemy, również bezpłatny, kurs strzelecki. Zaczynami od kilku słów teorii, przechodzimy następnie do naszego multimedialnego trenażera strzeleckiego nazywanego strzelnicą laserową, by wreszcie przenieść się na strzelnicę bojową i uczyć się posługiwać krótką i długą bronią palną. Dotychczasowe kursy z tego zakresu prowadził były instruktor z Jednostki Wojsk Specjalnych NIL.

Jak możecie przeczytać, w naszej uczelni dobra przygoda nie kończy się z końcem wakacji. Dobra przygoda zaczyna się 1 października w murach naszej uczelni! Serdecznie Was zapraszamy!

W marcu 2020 r. pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, sparaliżowała system edukacyjny nie tylko w Polsce ale na całym świecie, co spowodowało, że szkolnictwo wyższe stanęło przed ogromnym wyzwaniem kształcenia studentów z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W trosce o dobro i zdrowie studentów również nasza Uczelnia wprowadziła system nauki zdalnej, który sprawdził się w tych trudnych warunkach, co potwierdzają rozmowy ze studentami i wykładowcami.

Władze Uczelni na bieżąco monitorują sytuację epidemiczną wykorzystując nabyte doświadczenia. Wiemy, iż najlepszą droga zdobywania wiedzy jest bezpośredni kontakt wykładowców ze studentami i dążymy do przywrócenia tej formy kształcenia.

W Nowym Roku Akademickim 2021/2022 Uczelnia planuje wprowadzić model nauki hybrydowej, który polegać będzie na tym, iż część wykładów prowadzonych będzie w postaci zdalnej, natomiast ćwiczenia oraz laboratoria pozostaną w formie tradycyjnej - czyli stacjonarnej na terenie Uczelni. Model ten zapewni z jednej strony maksymalizację efektów uczenia się, budowane relacji studenckich oraz student – wykładowca a z drugiej strony komfort i bezpieczeństwo studiowania.

Jesteśmy przekonani, iż taki model nauczania usatysfakcjonuje obecnych oraz przyszłych studentów Wyższej Szkoły Finansów i Prawa,

Życzymy studentom Uczelni powodzenia w czasie trwającej sesji egzaminacyjnej, kandydatom na studia trafnych decyzji związanych z wyborem kierunku studiów.

Do zobaczenia w murach Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej w Nowym Roku Akademickim 2021/2022 .

Już 14 czerwca 2021 r. o godzinie 10.00 odbędzie się Dzień otwarty on-line Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej. Zachęcamy aby w tym dniu odwiedzić stronę internetową naszej Uczelni i zobaczyć co oferujemy kandydatom na studia.

Chcielibyśmy przedstawić Władze Uczelni, Samorząd Studencki oraz możliwości jakie daje WSFiP dla osób rozpoczynających studia na jednym z Kierunków, które oferujemy: Finanse i Rachunkowość, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Prawo, Administracja, Informatyka czy Logistyka.

Podczas Dnia otwartego on-linę będzie możliwość przekonać się jak ciekawe potrafią być zajęcia m. in. w strzelnicy multimedialnej, laboratorium kryminalistycznym, czy też jak prowadzone są ćwiczenia w pracowni technik komputerowych w księgowości.

Serdecznie zapraszamy na relacje on-line!

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej jako jedyna Uczelnia na Podbeskidziu ogłasza nabór na Kierunek PRAWO – niestacjonarne jednolite studia magisterskie z możliwością Indywidualnej Organizacji Studiów.

Studia są przeznaczone dla osób, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie na innych kierunkach. Istnieje możliwość przeniesienia części zaliczeń z poprzednich studiów. Dzięki zaliczeniu wybranych przedmiotów i Indywidualnej Organizacji Studiów można uzyskać pełne wykształcenie prawnicze, w czasie znacząco krótszym niż 5 lat.

Absolwent przygotowany jest do podjęcia wszystkich aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych. Praktyki studenckie realizowane są m.in. w prokuraturze, sądach, kancelariach notarialnych, radców prawnych i adwokackich. Studia niestacjonarne odbywają się w trybie zjazdowym (sobota, niedziela co drugi weekend). Wszelkie konieczne informacje można zasięgnąć u Dziekana Wydziału Prawa i Nauk Społecznych naszej uczelni dr Stanisława Ciupki.

Zapraszamy!

Szczegóły:
Dziekanat Wydziału Prawa i Nauk Społecznych WSFiP
Tel. 33 8297241

Atuty Wyższej Szkoły Finansów i Prawa

 

Prestiż i wysoka pozycja WSFiP w środowisku

Szeroka i różnorodna oferta studiów dostosowana do potrzeb rynku pracy

Wysoko wykwalifikowana kadra naukowo - dydaktyczna

Nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria z unikalną aparaturą badawczą

Umiędzynarodowienie studiów, m.in. Erasmus+, Cepus

Aktywność w kołach, konferencjach i seminariach naukowych

Niskie czesne, wysokie stypendia, liczne promocje

Dogodna lokalizacja i nowoczesna baza dydaktyczna

Studia kończące się uzyskaniem dyplomu oraz licznych certyfikatów

Adres


Wyższa Szkoła Finansów i Prawa
43-382 Bielsko-Biała ul. Cz. Tańskiego 5
Elektroniczna Skrzynka Podawcza:
/wsfip_bb/SkrytkaESP
Konto bankowe:
Bank Pekao S.A.
28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Back to top