Miss Beskidów 2012, studentką na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych WSFiP w Bielsku-Białej

Katarzyna Berdychowska, studentka prawa na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych WSFiP zakwalifikowała się do finału konkursu Miss Polski 2012. Redakcja strony internetowej uczelni poprosiła naszą sympatyczną Miss o krótką rozmowę.

foto 04

...przekierowując uwagę z myślenia na doznanie zmysłowe

Wybór do wąskiego grona finalistek konkursu Miss Polski to niewątpliwie satysfakcja, ale i dużo stresu. Powiedz czy stres jest większy przed jury konkursowym, czy na egzaminie na studiach prawniczych?

W sytuacji bycia ocenianą zawsze odczuwam stres. Z jednej strony wyzwala to we mnie aktywność i ambicję, z drugiej jednak przeżywam to emocjonalnie. Staram się oswajać lęki i opanować stres, otwieram się na to co czuję. Pomaga mi także świadomość celów, jakie sobie wyznaczam i swoich możliwości. Potrafię określić priorytety w swoim życiu i aktualnie studia prawnicze są dla mnie najważniejsze. Udział w konkursie piękności i to, że się zakwalifikowałam do ścisłego finału wyborów Miss Polski to dla mnie ogromne wyróżnienie, to fantastyczne doświadczenie, które bardzo mnie wzbogaca. Jestem otwarta na nowe wyzwania, ciekawa ludzi, nowych miejsc. Dzięki temu uczę się różnorodności życia.

foto 01

Wybrałaś studia prawnicze na WSFiP w Bielsku-Białej. Dlaczego właśnie prawo?

Kiedyś przeczytałam coś wyjątkowego: „...większość ludzi jest jak opadłe liście, które rozwiewa wiatr. Krążą w powietrzu, a potem spadają na ziemię. Ale nieliczni są jak gwiazdy, które poruszają się po ustalonym kursie, gdzie nie może ich dosięgnąć wiatr. Mają prawo i kierunek w sobie".

Ja cały czas poszukuje siebie, stawiam sobie cele, planuje, staram się rozwijać. Studia prawnicze nadają kierunek moim aspiracją zawodowym, są źródłem wiedzy, która bardzo mnie interesuje. Obrona praw przysługujących człowiekowi bez względu na kolor skóry, pochodzenie, płeć, wyznawane poglądy i religię. Poszanowanie praw i godności ludzkiej to podstawa wolności, sprawiedliwości i pokoju. Obrona pokrzywdzonych, jak i ściganie przestępców to ogromnie ambitne zadanie dla prawnika. Chciałabym wykonywać swój zawód z pasją.

foto 02

Stajesz się osobą rozpoznawalną. Czy czujesz już na sobie spojrzenia mijających Cię osób?

Tak, doświadczam miłych spojrzeń, gestów i rozmów z osobami z najbliższego otoczenia. Staram się także odwzajemnić sympatię i życzliwość. W pewnym sensie czuję się rozpoznawana, ale nie uderza mi – jak się to potocznie mówi – woda sodowa do głowy (hi hi hi!), mam do siebie sporo dystansu.

foto 03

Jesteśmy też bardzo zaciekawieni osobami, które są Ci bliskie. Czy możesz coś powiedzieć o rodzinie, rodzeństwie ;nie sposób zapytać w tym miejscu o chłopaka...

Zostałam wychowana w duchu wartości wiary, dobra, wrażliwości na drugiego człowieka i staram się to w sobie pielęgnować. Dobre maniery, czułość i okazywanie emocji, rozmowy i objaśnianie zawiłości życia kształtowały moje przekonanie czym się w życiu kierować.

To właśnie moja mama wpoiła mnie i mojemu bratu wiarę we własne siły i niezachwianą umiejętność podnoszenia się po porażkach i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Mam bliskie i ciepłe więzi z moimi bliskimi, czuję się ceniona i kochana. A mój chłopak...? Jest dobry i czuły, troszczy się o mnie i wspiera w rozwoju. Przyjaźnimy się i dajemy sobie czas na wspólne bycie razem i wzajemne poznawanie.

foto 04

I na zakończenie proszę powiedzieć , jakiej muzyki słucha nasza Miss, jak spędza wolny czas i jakie ma hobby?

Wolny czas najczęściej spędzam aktywnie. Idę na spacer do lasu, jeżdżę konno, wyjeżdżam w góry. To daje wytchnienie; przekierowuje uwagę z myślenia na doznanie zmysłowe; cudowne! Muzykę wybieram w zależności od nastroju. Energetycznie działa na mnie rock, muzyka alternatywna oraz elektroniczna. Lubię też muzykę nastrojową i łagodną, pełną emocji i słuchaną przy świecach. Pełen relaks i odprężenie.

Bardzo dziękuję za rozmowę (MW).