sp podyplomowe
sp sluzba zdrowia
sp prawo pracy

bw

Celem studiów jest przygotowanie specjalistów w zakresie administrowania i organizacji kadr. Studia pozwalają uzyskać niezbędną wiedzę z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, świadczeń pracowniczych, dokumentacji kadrowej, podatkowej oraz ZUS. Pracownikom stanowisk kadrowo-płacowych oraz kandydatom na te stanowiska studia podyplomowe dają rzetelną wiedzę, która pomoże w rozwoju zawodowym. Trwają zapisy !!

Adresatami studiów są osoby mające zamiar podjąć pracę w działach kadrowo-płacowych, a także pracownicy działów HR, Zarządzania personelem lub też Kadr, którzy chcieliby rozszerzyć i zaktualizować swoje umiejętności oraz wiedzę z dziedziny kadrowo-płacowej. Absolwenci studiów podyplomowych powinien dysponować wiedzą teoretyczną i częściowo praktyczną z zakresu prawa podatkowego i finansów publicznych oraz posiadać umiejętności rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów z tego zakresu. Absolwent nabywa wiedzę i praktyczne umiejętności związane z prowadzeniem bieżących spraw pracowniczych, naliczaniem wynagrodzeń oraz rozliczaniem z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędem Skarbowym. Studia są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich lub magisterskich w zakresie dowolnego kierunku). W programie studiów przewidziane są między innymi takie zagadnienia, jak: Zasady zawierania i rozwiązywania umów o pracę, umów cywilno-prawnych, Ochrona stosunku pracy oraz obowiązki pracownika i pracodawcy, Bezpieczeństwo i higiena pracy, Czas pracy i urlopy pracownicze, Zasady podlegania ubezpieczeniom społecznym, Wynagradzanie i motywowanie płacowe i pozapłacowe (w tym Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych), Zasady naliczania wynagrodzeń ze stosunku pracy oraz systemy wynagrodzeń, Zasady rozliczania umów cywilno-prawnych, Akta osobowe i dokumentacja pracownicza w przedsiębiorstwie (w tym e-akta), Postępowanie egzekucyjne, administracyjne i sądowe w zakresie potraceń z wynagrodzeń oraz należności publiczno-prawnych, Świadczenia krótkoterminowe z ubezpieczenia społecznego (w tym zasiłek chorobowy, macierzyńskie, rodzicielskie, ojcowskie, opiekuńcze) Ukończenie Studiów Podyplomowych Kadry i płace przyczyni się do nabycia wiedzy specjalistycznej bądź jej pogłębienia przez słuchaczy, a przez to również do prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych.

Czas trwania studiów i organizacja zajęć:
studia podyplomowe rozpoczną się w październiku 2019 r. i potrwają dwa semestry w trybie niestacjonarnym. Zjazdy będą odbywały się soboty i niedziele w siedzibie Uczelni, tj. w Bielsku-Białej przy ul. Tańskiego 5, w godzinach 8-16.

Rekrutacja:
Na studia może zostać przyjęta osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów: jednolitych magisterskich oraz I i II stopnia dowolnego kierunku.

Warunki ukończenia studiów:
uzyskanie zaliczenia I i II semestru. Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, zgodnie z wymogami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Odpłatność za studia:
3.000 zł. (słownie: trzy tysiące sto zł.) za oba semestry. Opłata może być wnoszona jednorazowo bądź na zasadach określonych w umowie o świadczenie usług edukacyjnych. Nie obowiązuje opłata rekrutacyjna ani tez opłata wpisowego. Istnieje możliwość rozratowania czesnego.

Zniżki:
1. 10% - dla absolwentów WSFiP
2. 5% - dla osób z jednego podmiotu/ firmy, przedsiębiorstwa

Wpłaty:
wpłat należy dokonać na konto bankowe Uczelni: Bank Pekao S.A. 28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Wymagane dokumenty
1. Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe. 2. Odpis dyplomu ukończenia studiów bądź zaświadczenie o ich ukończeniu 3. Jedna fotografia – format jak do dowodu osobistego

Zapisy prowadzi i udziela wszelkiej informacji Specjalista ds. doskonalenia zawodowego Pani mgr Dagmara Żabka tel. 33 829 72 42; fax. 33 829 72 21; e-mail: dzabka@wsfip.edu.pl

Program studiów: KADRY I PŁACE

L.p.

Nazwa przedmiotu

Liczba godzin wykładu