sp podyplomowe
sp sluzba zdrowia
sp prawo pracy

bw

Wydział Prawa i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej uruchamia Studia Podyplomowe pn. Ochrona danych osobowych i informacji w biznesie oraz administracji publicznej – RODO nowe przepisy. Celem studiów jest nabycie kompetencji pozwalających na przygotowanie instytucji do wprowadzenia zmian wynikających z nowelizacji Ustawy o ochronie danych osobowych i przetwarzaniu informacji - RODO 2018.

Nazwa studiów podyplomowych

”Ochrona danych osobowych i informacji w biznesie oraz administracji publicznej – RODO nowe przepisy”

Wydział Prawa i Nauk Społecznych

Obszar kształcenia

Nauki Społeczne

Liczba semestrów/ liczba godzin

• przygotowanie słuchaczy do pełnienia stanowiska:
    • Administratora Danych Osobowych,
    • Administratora Bezpieczeństwa Informacji/ Inspektora Ochrony Danych -Data Protection Officer – DPO /,
  • przekazanie aktualnej wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej zasad przetwarzania i ochrony danych osobowych, w szczególności w perspektywie zmian wprowadzanych przez Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, które rozpocznie być stosowane 25 maja 2018 r. / RODO /,
  • zapoznanie słuchaczy z normą ISO/IEC 27001 w perspektywie doskonalenia procesów systemu  zarządzania jakością, bezpieczeństwa informacji, wspierania umiejętności w zakresie przeprowadzania audytów oraz tworzenia dokumentacji traktującej o przetwarzaniu i ochronie danych osobowych.

Adresat studiów

• absolwenci studiów wyższych (I, II stopnia lub jednolitych magisterskich),
  • Administratorzy Danych Osobowych,
  • Administratorzy Bezpieczeństwa Informacji (w przyszłości Inspektorzy Ochrony Danych- DPO) oraz osoby zamierzające pełnić owe funkcje,
  • przedsiębiorcy, wyższa kadra kierownicza sektora prywatnego,
  • osoby przetwarzające dane osobowe w ramach obowiązków zawodowych (np.pracownicy działów odpowiedzialnych za sprawy personalne, specjaliści ds. marketingu, IT),
  • pracownicy administracji publicznej,
  • pracownicy oświaty i szkół wyższych.

Program studiów obejmuje m.in.:

• Międzynarodowe i krajowe regulacje prawne ochrony danych osobowych,
  • System ochrony państwa i jego porządku konstytucyjnego – ochrona danych osobowych,
  • Krajowy Organ ochrony danych osobowych: zadania i uprawnienia,
  • Administrowanie danymi osobowymi,
  • Systemowe zarządzanie jakością i bezpieczeństwem informacji – nowa jakość ochrony informacji PN -27001:2016-06I,
  • Cyberbezpieczeństwo i systemy informatyczne w bezpieczeństwie danych osobowych,
  • Technika informatyczna. Techniki bezpieczeństwa. Systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji,
  • Systemy bezpieczeństwa informacji ochrony danych osobowych – schematy organizacyjne,
  • Bezpieczeństwo fizyczne, bezpieczeństwo IT, bezpieczeństwo osobowe,
  • Ryzyko a polityka ochrony danych, certyfikacja. Ocena zagrożeń, proces decyzyjny.

Efekty kształcenia

• Absolwenci studiów podyplomowych wyposażeni będą w kompetencje niezbędne do wykonywania zadań Inspektora Ochrony Danych/DPO/ zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych /RODO/,oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
  • Słuchacze w trakcie studiów nabędą wiedzę oraz praktyczne umiejętności z zakresu zasad przetwarzania i ochrony danych osobowych oraz zostaną przygotowani do wprowadzenia w przedsiębiorstwach, podmiotach samorządowych i publicznych jednostkach organizacyjnych systemów bezpieczeństwa, zgodnych z wymaganiami polskich ustaw i rozporządzeń oraz normami i standardami europejskimi.

Prowadzący zajęcia

• doświadczeni nauczyciele akademiccy oraz wysokiej klasy specjaliści z zakresu zarządzania bezpieczeństwem informacji, którzy posiadają praktyczną wiedzę w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobnych.
  • praktycy mający wieloletnie doświadczenie, w szczególności jako Administratorzy Bezpieczeństwa Informacji w podmiotach prywatnych i publicznych,
  • audytorzy ISO 27001,
  • szkoleniowcy.

Kwalifikacje uzyskane przez słuchacza

Świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej zgodnie z wymogami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Opłata za studia podyplomowe

4.000 zł. (słownie: cztery tysiące zł.) za oba semestry. Opłata może być wnoszona jednorazowo bądź na zasadach określonych w umowie oświadczenie usług edukacyjnych. Nie obowiązuje opłata rekrutacyjna ani też opłata wpisowego.

Zniżki

10% - dla absolwentów WSFiP

Dni zajęć

soboty, niedziele 2 razy w miesiącu, w godzinach: 8:00-16.00

Numer konta do wpłat

Bank Pekao S.A. 28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Wymagania wstępne

Dyplom ukończenia studiów:

• jednolitych magisterskich lub,
  • I stopnia lub,
  • II stopnia lub,
  • inżynierskich

• Podanie o przyjęcie na studia podyplomowe.
  • Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • Jedna fotografia – format jak do dowodu osobistego.

Zasady-rekrutacji

Kolejność zgłoszeń

Limit przyjęć

min. 12 osób maks. 30 osób

Początek studiów

7 kwietnia br.

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest:

1. uczestnictwo w zajęciach,
  2. zaliczenie testu semestralnego,
  3. zaliczenie egzaminu końcowego,

Ocena na świadectwie jest średnią ocen z testu semestralnego i końcowego.

Absolwent studiów podyplomowych uzyskuje świadectwo ukończenia studiów Podyplomowych wydane przez WSFiP.

Kierownik studiów

mgr Ryszard Tomanik

Link do plakatu

Sekretarz studiów podyplomowych