kursy szkolenia
sp bankowosc
sp audyt

bw

Wydział Prawa i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej uruchamia kurs przygotowawczy do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze.

CEL KURSU - Celem kursu jest przygotowanie uczestników do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze (sądowo-prokuratorską, adwokacką, radcowską) poprzez utrwalenie, usystematyzowanie i pogłębienie nabytej w trakcie studiów wiedzy, a także poznanie metodologii przygotowań do egzaminów wstępnych na aplikacje, najskuteczniejszych metod rozwiązywania testów oraz analizy kazusów w zakresie określonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości, które publikuje szczegółowy wykaz tytułów aktów prawnych obowiązujących do egzaminów na aplikacje prawnicze.

DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ NA KURS: Kurs daje możliwość osobistego kontaktu z wybitnymi przedstawicielami prestiżowych zawodów prawniczych i zdecydowanie rozszerza horyzonty wiedzy absolwenta prawa. Ukazuje w szczególności sposoby wykorzystania nabytej wiedzy teoretycznej w praktyce stosowania prawa oraz w trakcie egzaminów aplikacyjnych. Przygotowuje nie tylko do egzaminów wstępnych na aplikacje- chociaż to jest jego podstawowym celem- ale także zdecydowanie zwiększa szanse zdawalności na egzaminie aplikacyjnym.

UCZESTNICY: Kurs adresowany jest do osób zamierzających przystąpić do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze (sądowo-prokuratorską, adwokacką, radcowską), tj. do absolwentów kierunku Prawo, którzy ukończyli wyższe studia prawnicze oraz do studentów ostatnich lat (IV, V rok) studiów na kierunku Prawo.

WYKŁADOWCY: Zajęcia prowadzone będą przez praktyków, tj. czynnych zawodowo sędziów sądów okręgowych i rejonowych, prokuratorów oraz adwokatów i radców prawnych, posiadających duże doświadczenie zawodowe i znajomość metodologii egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Część kadry stanowią praktycy, będący jednocześnie pracownikami naukowo-dydaktycznymi naszej Uczelni, posiadający stopnie naukowe doktora lub tytuł profesora nauk prawnych.

PROGRAM KURSU: Kurs obejmuje: 160 h Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów, ćwiczeń i konwersatoriów, z położeniem akcentów na metodologię rozwiązywania testów i analizy kazusów, co odpowiada formie, w jakiej przeprowadzane są egzaminy wstępne na aplikacje prawnicze.

1. Wstęp, opis i analiza egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze z lat ubiegłych.
  2. Metodologia rozwiązywania testów i analizy kazusów.
  3. Prawo cywilne.
  4. Postępowanie cywilne.
  5. Prawo gospodarcze.
  6. Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.
  7. Prawo i postępowanie administracyjne.
  8. Prawo konstytucyjne.
  9. Ustrój organów ochrony prawnej.
  10. Prawo europejskie.
  11. Prawo karne.
  12. Postępowanie karne.

ORGANIZACJA KURSU:

Zajęcia odbywają się w Wyższej Szkole Finansów i Prawa, ul. Tańskiego 5 43-382 Bielsko-Biała. Koszt uczestnictwa:

• 2000 zł- studenci i absolwenci Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej
  • 2500 zł- studenci i absolwenci innych uczelni

Wpłaty należy dokonywać przelewem na konto:
Wyższa Szkoła Finansów i Prawa, Bielsko-Biała, ul. Czesława Tańskiego 5
Bank Pekao S.A. O/Bielsko-Biała nr 28 1240 4142 1111 0000 4823 0360

Szczegółowe informacje:
Dział Studiów podyplomowych i kursów – mgr Dagmara Żabka tel: 33 8297242 e-mail: dzabka@wsfip.edu.pl