Służby porządku publicznego – ważna informacja dla rozpoczynających studia!

Komendant Główny Policji wraz z Wyższą Szkołą Finansów i Prawa zawarli w roku 2016 porozumienie celem którego jest włączenie WSFiP w Bielsku-Białej w proces przygotowania kandydatów do Policji.

W wyniku porozumienia Komendant Główny Policji przedstawił zakres treści kształcenia programu szkolenia zawodowego podstawowego policjantów realizowanego na studiach wyższych, które będą od roku akademickiego 2016/2017 realizowane przez WSFiP w Bielsku-Białej na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne oraz na kierunku prawo.

Uczelnia dostosowała, według najwyższych kryteriów kształcenia, program kształcenia do wytycznych Komendanta Głównego Policji zapewniając odpowiednią kadrę naukową i środki dydaktyczne. W związku z tym, ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, została utworzona specjalność: Służby porządku publicznego.

Specyfika wykorzystywanego w ramach specjalności programu nauczania powoduje, iż studia w pierwszej kolejności są adresowane do osób zamierzających podjąć pracę w Policji, ale także i w innych służbach porządku i bezpieczeństwa publicznego, w tym uprawnionych do prowadzenia postępowań w sprawach o przestępstwa i wykroczenia (np. Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, CBA, ABW, Służby Celnej, straży gminnej (miejskiej), straży leśnej, straży łowieckiej i in.).

Studenci, zarówno kierunku prawo, jak i bezpieczeństwa wewnętrznego, wyrażają wolę podjęcia służby w Policji. Niekiedy do tej decyzji dojrzewają po kilku latach studiów. Dlatego też obecna forma kształcenia wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy już myślą o ewentualnej służbie w Policji, ale i tym niezdecydowanym bądź w ogóle niezainteresowanym. Treści kształcenia programu szkolenia zawodowego podstawowego policjantów są niezwykle ciekawe i atrakcyjne dla wszystkich studentów, którzy dobrowolnie wybiorą tę ścieżkę edukacji. Zachęcamy do rozważenia tej propozycji wybierając studia na bezpieczeństwo wewnętrzne.

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa daje, od roku akademickiego 2016/2017, tego rodzaju możliwość studiowania, która jest wynikiem sygnalizowanego zainteresowania tego rodzaju formą studiowania.