W dniu 20 maja 2016 r. w siedzibie Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. "Integracja finansowa i monetarna a rozwój gospodarki narodowej i sektora biznesu" (ang. Effects of financial and monetary integration on national economy and business sector).

Celem konferencji jest identyfikacja efektów oraz wskazanie kierunków zmian w gospodarce narodowej (w tym w jej systemie finansowym) wywołanych procesami integracyjnymi zachodzącymi we współczesnej Europie z szczególnym uwzględnieniem perspektyw rozwojowych sektora polskich przedsiębiorstw. Wśród podejmowanych obszarów tematycznych będą m.in.:

• koordynacja decyzji w obszarze polityki pieniężnej i fiskalnej w ramach UE i jej wpływ na funkcjonowanie gospodarki narodowej oraz sektora polskich przedsiębiorstw;
  • unifikacja procesów (w tym integracja rynków finansowych i unifikacja instrumentów finansowych), a perspektywy rozwoju gospodarki krajowej;
  • międzynarodowe instytucje finansowe w UE – prawno-ekonomiczne podstawy ich funkcjonowania oraz rola w zapewnieniu stabilności systemu finansowego i wzrostu gospodarczego poszczególnych krajów członkowskich.

Zakłada się, że prezentowane wyniki badań będą uwzględniały wpływ bieżącej sytuacji politycznej na świecie na wskazane wyżej procesy i zjawiska – w tym wywołanych nią zmian na rynkach surowcowo-energetycznych oraz procesów migracyjnych w skali UE i świata.

TEMATYCZNY ZAKRES KONFERENCJI

stabilność systemu finansowego,  gospodarka rynkowej,  instytucje i usługi finansowe,  rola państwa w gospodarce rynkowej,  mechanizmy zachowań podmiotów gospodarczych  funkcjonowanie podmiotów gospodarczych i jednostek sektora finansów publicznych,  zmiany na rynkach surowcowo-energetycznych,  procesów migracyjnych w skali UE i świata.

RADA PROGRAMOWA KONFERENCJI

Przewodniczący:

Prof. nadzw. dr hab. Leon Podkaminer – Wiedeński Instytut Międzynarodowych Porównań Gospodarczych, Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej

Członkowie:

• Prof. dr hab. Stanisław Owsiak – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • Prof. dr hab. Stanislav Poloućek – VSB Technicka Univerzita v Ostrave,
  • Prof. dr hab. Daniel Stavarek – Silesian University in Opava, WSFiP w Bielsku--Białej,
  • Prof. dr hab. Jana Stofkova – Zilinska Univerzita v Żilinie,
  • Prof. dr hab. Stanislav Stofko – Zilinska Univerzita v Żilinie,
  • dr hab. Mariusz Andrzejewski, Prof. UEK – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,
  • dr hab. Jacek Binda, Prof. WSFiP – WSFiP w Bielsku-Białej,
  • dr hab. Waldemar Dotkuś, Prof. UEW – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu,
  • dr hab. Jan Ostoj, Prof. WSFiP – WSFiP w Bielsku-Białej,
  • dr hab Józef Pfaff, Prof. UE Katowice - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • dr Piotr Szpunar – Narodowy Bank Polski

KOMITET ORGANIZACYJNY KONFERENCJI

• Dr Halina Łapińska – Przewodnicząca,
  • Dr Paweł Mrowiec,
  • Dr Elżbieta Rak-Młynarska,
  • Dr inż. Adam Żabka,
  • Mgr Grażyna Binda-Piecka,
  • Mgr Ewa Grygierczyk-Ciupak.

INFORMACJE DOTYCZĄCE UDZIAŁU W KONFERENCJI:

• 500 zł (opłata obejmuje udział w obradach, lunch, oraz publikację wydaną po Konferencji). Istnieje również możliwość opublikowania referatu bez uczestnictwa w Konferencji - opłata wynosi 400 zł.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń uczestnictwa: do dnia 30 kwietnia 2016 r. na adres: finanse@wsfip.edu.pl
    Termin opłaty za udział w konferencji: do dnia 30 kwietnia 2016 r., z zaznaczeniem kogo imiennie wpłata dotyczy.
    Termin nadsyłania tekstów referatów: do dnia 9 maja 2016 r., na adres mailowy: finanse@wsfip.edu.pl
  • forma płatności: przelew na konto WSFiP: Bank PEKAO S.A.: 28 1240 4142 1111 0000 4823 0360 z dopiskiem: konferencja finanse. Wpłacona należność w wypadku nieobecności z przyczyn niezależnych od organizatora nie podlega zwrotowi.

Zgłoszeni uczestnicy otrzymają pisemne potwierdzenie uczestnictwa. Prosimy o przybycie z kopią dokonanego przelewu.

PLIKI DO POBRANIA:

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej,