W dniu 11 kwietnia 2019 r. w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej zorganizowany został „Dzień Otwarty”. Młodzież szkół średnich uczestniczyła w licznych pokazach oraz wykładach.

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy oraz specjalistycznym sprzętem wykorzystywanym przez służbę Celno-Skarbową, Straż Graniczną, Policję, Straż Miejską, wojsko i Państwową Straż Pożarną. Młodzież licznie i chętnie korzystała z każdej chwili spotkania z przedstawicielami służb mundurowych. Wiele pytań skierowanych zostało do przedstawicieli Straży Granicznej, związanych m.in. z dozwolonym wwozem rzeczy na terytorium RP. Straż Miejska odpowiadała na pytania związane z bezpieczeństwem oraz ochroną środowiska. Funkcjonariusze Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili prelekcję na temat pracy z psem tropiącym. Wojskowa Komenda Uzupełnień prezentowała ścieżkę kariery zawodowej związanej z pracą w wojsku. Natomiast żołnierze 18-go batalionu powietrznodesantowego w Bielsku-Białej przeprowadzili pokaz sprzętu bojowego. Zainteresowanie młodzieży wzbudził również profesjonalny sprzęt nurkowy prezentowany przez pracownika Państwowej Straży Pożarnej. Młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach z programowania klocków lego Maindstorms. Bardzo dużą popularnością cieszyły się warsztaty z kryminalistyki, przeprowadzone w laboratorium kryminalistycznym WSFiP. Jednak największą atrakcją dla młodzieży była możliwość skorzystania z nowo otwartej pierwszej w Polsce profesjonalnej cywilnej strzelnicy laserowej.

Dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom służb mundurowych za udział w wydarzeniu Uczelni, studentom WSFiP za pomoc przy organizacji “Dnia Otwartego”, a licznie przybyłej młodzieży za obecność.

Czerwiec 2019