„Rób to co kochasz” to projekt przeciwdziałania przyczynom przestępstw wśród młodzieży.

Dzięki uprzejmości Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Bielsku-Białej Studenci Koła Naukowego Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSFiP w B-B; Hugo Mikołajczyk, Sylwia Marek, Monika Jakubiec, Anna Kowalczyk, Wiola Budny, Kinga Górny, w dniu 17 grudnia 2018 r. w auli Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej, mogli uczestniczyć w konferencji profilaktycznej dla uczniów i studentów opierającej się na profilaktyce uzależnień, niebezpiecznych zachowań i promowaniu dobrych przykładów. SKN BW w swoich założeniach programowych przewiduje działalność na polu patologii społecznych. Spojrzenie, na problem wpływu patologii na życie społeczne, z punktu profilaktyki jest bardzo cennym wrażeniem. Zdobyte tam utylitarne wiadomości będą do wykorzystania nie tylko w obszarze rozwoju naukowego studentów.

Każde spotkanie profilaktyczne jest niepowtarzalne z uwagi na integrację z publicznością, oraz charakter autentycznej opowieści prowadzonej przez Arkadiusza “Arkadio” Zbiozień (spotkanie nie jest odtwarzaniem wytrenowanych kwestii, ale opowiadaniem ich w sposób naturalny i przez to bardziej autentyczny). Spotkanie profilaktyczne oparte jest na wykładzie, w trakcie którego Arkadio opowiada o swoich doświadczeniach walki z nałogami, agresją, rozpadem rodziny. Porusza również szeroko problematykę przemocy, oraz wchodzenia w konflikty z prawem dla zaimponowania lub w odpowiedzi na oczekiwania środowiska.

Całe przedsięwzięcie zorganizowane było w ramach projektu Ministerstwa Sprawiedliwości realizowanego przez Fundację LUCE przy współpracy z agencją RTCK i Wydziałem Polityki Społecznej UM w Bielsku-Białej. To ogólnopolski projekt, który ma na celu promowanie życia w zgodzie ze swoimi unikalnymi talentami i pasjami. Zachęca do realizacji marzeń poprzez rozwijanie swoich silnych stron i doskonalenie talentów.

Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w ciekawym przedsięwzięciu.

Maj 2019