W piątek 14 grudnia 2018 r. studenci stacjonarnych studiów licencjackich Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczyli w praktycznym szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prof. dr hab. B. Młodziejowski wyjaśnił potrzebę posiadania takiej wiedzy przez studentów i wszystkich uczestników naszej bliższej i dalszej przestrzeni publicznej. Przytoczył kilka przykładów tzw. „z życia wziętych” polegających m.in. na niereagowaniu na człowieka np. w parku, który potrzebuje pomocy medycznej ale osoby przechodzące takim przypadkiem nie interesują się albo inaczej zwyczajowo tą sytuacje oceniają!

W tym dniu zajęcia praktyczne realizował Piotr Gibas ratownik medyczny – członek Grupy Ratownictwa Medycznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Kętach-Podlesie z dwoma druhnami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP. W szkoleniu uczestniczyli też ratownicy medyczni z Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej. Zespół dysponował karetką medyczną, z której wyposażeniem studenci chętnie zapoznawali się. Organizatorem tego szkolenia był dr Jacek Sikora -adiunkt Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego w naszej uczelni.

W sobotę 15 grudnia 2018 r. taki sam cykl praktycznego szkolenia przedmedycznego z czynnym udziałem prof. dr hab. B. Młodziejowskiego zrealizowano dla studentów niestacjonarnych uzupełniających studiów magisterskich i niestacjonarnych studiów licencjackich na kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Pani Karolina Drąg -Ratownik Medyczny Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej z zespołem prowadziła to praktyczne szkolenie, które z upływem czasu wywoływało coraz większe zainteresowanie uczestników studentów i wykładowców. Wśród ratowników, którzy realizowali szkolenie są studenci studiów magisterskich na kierunku BW.

Styczeń 2019