Program studiów licencjackich na kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego w WSFiP umożliwia studentom praktyczne poznanie zadań i działalność służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa publicznego, lokalnego.

W ramach realizacji programu studenci II roku, Kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, w dniu 19 listopada 2018 r. poznali funkcjonowanie struktur organizacyjnych Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Zostali zapoznani z ogólnymi zasadami planu ochrony bezpieczeństwa masowych imprez publicznych przez Policje, a takim cyklicznym wydarzeniem w Bielsku-Białej są mecze I ligi piłkarskiej, w której uczestniczy bielski klub TS Podbeskidzie. Każdy taki mecz piłkarski gromadzi minimum 3 tys. kibiców.

Dla studentów to był dopiero początek interesujących informacji. Kolejne etapy tych praktycznych zajęć były również wielką wartością poznawczą. Pan aspirant Dawid Stwora – przewodnik psa policyjnego zaprezentował jego współdziałanie z psem i przekazał wiele ciekawych informacji o szkoleniu psów dla policji. Podzielił się ze studentami wieloma praktycznymi radami o kształtowaniu psychiki psa, umacnianiu relacji zaufania z psem.

Duża hala sportowa z salami do ćwiczeń sprawności fizycznej to było kolejne miejsce w KMP, które wywołało duże pozytywne wrażenie.

Kolejny etap praktycznych doświadczeń - to profesjonalna bojowa strzelnica. Studenci z osobnego pomieszczenia mogli przez pewien czas obserwować doskonalenie strzeleckie policjantów z pistoletów i broni długiej gładkolufowej. Pan sierżant sztabowy Wojciech Jurczyk zapoznał studentów z rodzajami broni będącej na wyposażeniu bielskich policjantów, systemem szkolenia strzeleckiego. A największą „frajdą” dla studentów była możliwość bliższego poznania kilku egzemplarzy tej broni …. co widać na prezentowanych zdjęciach.

Studenci II rocznika BW realizują już zajęcia programowe z kryminalistyki i kryminologii, także w formule praktycznej w uczelnianym Laboratorium Kryminalistycznym. Zatem poznanie policyjnego sprzętu, wyposażenia pomieszczeń dokumentujących ślady kryminalistyczne było dla tej grupy bardzo edukacyjnym doświadczeniem. Poznali profesjonalny sprzęt i możliwości pobierania i weryfikacji śladów kryminalistycznych np.: śladów daktyloskopijnych /palców, dłoni/ w krajowym systemie AFIS. Ten zakres pracy policji prezentował specjalista techniki kryminalistycznej Pan aspirant sztabowy Dariusz Szydłowski.

13 Gru 2018
10:30AM -
Spotkanie dla młodzieży
18 Gru 2018