Niedawno zakończyła się kolejna międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu konferencji pn. Euroregion Beskidy XII.

W dniu 19 października 2018 w Uniwersytecie w Żylinie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pn. Rozwój Euroregionu Beskidy XII - Innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania i finansów w celu promowania konkurencyjności w erze globalizacji. Tematyka konferencji obejmowała m.in. innowacyjne rozwiązania w zakresie zarządzania jakością, klastry jako istotny czynnik konkurencyjności regionu, gospodarkę cyfrową jako środek wspierania konkurencyjności, strategie podmiotów gospodarczych w okresie globalizacji, podejścia do świadczenia usług e-administracji, zarządzanie bezpieczeństwem oraz rozwój w samorządzie - koncepcja "Smart City". Naszą uczelnię z referatami naukowymi reprezentowali pracownicy naukowi Wydziału Finansów i Technologii Informatycznych: prof. nadzw dr hab. Jan Ostoj, prof. nadzw dr hab. inż. Jacek Binda, dr Elżbieta Rak-Młynarska, dr Halina Łapińska, dr inż. Beata Hoza, dr inż. Adam Żabka.

Cykl konferencji pod wspólną nazwą Rozwój Euroregionu Beskidy stał się podstawą do nawiązania szerszej współpracy z firmami, uczelniami i jednostkami samorządowymi funkcjonującymi w obszarze transgranicznym Polski, Słowacji i Czech ale również zawarcia bliższych kontaktów osobistych, które podtrzymywane są już od kilkunastu lat.

Konferencja zakończyła się sukcesem. Wynikiem obrad będzie publikacja naukowa, do zapoznania się z którą serdecznie Państwa zapraszamy.

13 Gru 2018
10:30AM -