• Admnistracja

Nowy Rok Akademicki 2018/2019 w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, zainaugurowano uroczyście i radośnie 9 października 2018 roku w siedzibie Uczelni.

W uroczystości, wraz z władzami Uczelni, studentami, pracownikami naukowo-dydaktycznymi, pracownikami administracji, udział wzięli licznie zaproszeni goście. Wśród nich przedstawiciele Parlamentu: Senator RP Andrzej Kamiński, Posłowie na Sejm RP Pani Mirosława Nykiel, Pan Jerzy Jachnik.

Ponadto obecny był przedstawiciel Prezydenta miasta Bielska-Białej, Pana Jacka Krywulta, a zarazem przewodniczący Rady Miasta Bielsko-Biała, Pan Jarosław Klimaszewski, Biskupi seniorzy: Bp. Tadeusz Rakoczy oraz Bp. Paweł Anwailler, przedstawiciele ze świata nauki, biznesu, służb mundurowych oraz służby zdrowia.

Wykład inauguracyjny na temat „Prawo a eksperyment medyczny” wygłosił dr hab. Leszek Ogiegło, prof. WSFiP.

Wykład spotkał się z zainteresowaniem słuchaczy, którzy zgodnie podkreślali oryginalność i aktualność prezentowanego zagadnienia.

Ważną częścią uroczystości było powitanie i ślubowanie studentów pierwszego roku, które studenci złożyli na ręce J. M. Rektora Uczelni, dr hab. Jana Ostoj, prof. WSFiP. Wśród studiujących liczną grupę stanowią studenci z zagranicy, do których niezwykle ciepło i serdecznie, ze słowami powitania oraz życzeniami, zwrócił się Prorektor Uczelni dr hab. inż. Jacek Binda, prof. WSFiP.

Inauguracja nowego roku akademickiego była już XXIII uroczystością tego rodzaju w historii Uczelni, i jak podkreślali zaproszeni Goście, Jubileusz 25-lecia zbliża się wielkimi krokami. Goście podczas wystąpień oficjalnych, ale i w kuluarach, zgodnie podkreślali liczne osiągniecia Uczelni w minionym okresie.

Wszystkim wykładowcom, studentom oraz całej społeczności Uczelni życzymy twórczej i wytrwałej pracy w nowym roku akademickim.

Galeria zdjęć z Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019