100-rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, kolejna rocznica powstania warszawskiego, skłania do refleksji, ale i do wyrażenia hołdu wszystkim tym, którzy poświęcili życie w obronie Ojczyzny lub wywalczyli Jej wolność.

W „Misji” WSFiP czytamy: Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej, od początku swego istnienia, tj. 1995 roku kontynuuje najstarsze tradycje akademickie uczelni polskich. Za podstawę swoich działań przyjmuje:

"... rzetelność w upowszechnianiu wiedzy połączoną z wpajaniem wartości etycznych. Dąży do przekazania uniwersalnego wykształcenia opartego na połączeniu wiedzy zawodowej z wiedzą ogólną o charakterze metodologicznym i teoretycznym. W prowadzonych badaniach kieruje się poszukiwaniem prawdy oraz dobrem z niej płynącym wyrażonym postępem w nauce i pożytkiem społecznym...".

Studenci WSFiP wszystkich kierunków i specjalności obok gruntownej wiedzy specjalistycznej otrzymują rzetelną informację i przekaz wartości patriotycznych. Zyskują przez to komplementarne wykształcenie i opuszczają mury naszej Uczelni nie tylko jako najlepsi w swoim „fachu”, ale również jako świadomi i odpowiedzialni obywatele, którym można powierzyć losy Ojczyzny na wszystkich polach aktywności, w których się znajdą po studiach.

Kształtowanie świadomości, tożsamości i tradycji narodowej jest istotnym elementem wychowania, które WSFiP realizuje poprzez organizowanie w ciągu roku akademickiego szeregu spotkań, dyskusji oraz wykładów dodatkowych o treściach historyczno-patriotycznych.

Sierpień 2018