„Wróć z tarczą lub na tarczy”. Tymi słowami spartańskie matki żegnały wyruszających na bitwę; oznaczało to, że Spartanin może wrócić jako zwycięzca (ze swoją bronią) lub martwy (poległych niesiono na tarczy).

Miesiąc lipiec to czas finalizacji studiów dla najstarszych – rocznikowo – studentów. Po pozytywnym zakończeniu roku akademickiego i zdaniu wszystkich egzaminów nadszedł najważniejszy moment – obrona pracy dyplomowej.

Studenci wszystkich kierunków po przepracowaniu czasu studiów i napisaniu prac dyplomowych solidnie przygotowali się do ich obron. Z satysfakcją należy stwierdzić, że poziom tegorocznych prac i egzaminów był wysoki, co cieszy wszystkich: absolwentów, promotorów oraz wykładowców.

Bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę i umiejętności absolwenci z uśmiechem na twarzy stanęli do pamiątkowych zdjęć; jednakże sedno leży nie w fotografii a w praktyce. Przyszłość zweryfikuje czy dobrze wykorzystali okres studiów i jakie korzyści popłyną ze zdobytego wykształcenia.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy, życzymy pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Wyrazy uznania należą się również promotorom prac za trud i zaangażowanie w kształtowaniu umysłów i charakterów młodych ludzi. Promotor bowiem to coś więcej aniżeli naukowy inspirator i opiekun, ale też ten, który potrafi umiejętnie trafić do serca młodego człowieka, często zmotywować, doradzić w sytuacjach trudnych, nieraz osobistych. Promotor dla wielu staje się prawdziwym autorytetem i Mistrzem na lata.

Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus!

Post iucundam iuventutem,

post molestam senectutem nos habebit humus.

Vivat Academia, vivant professores, vivat membrum quodlibet,

vivant membra qualibet,

semper sint in flore!

Galeria zdjęć z obron prac dyplomowych 2018 r.

Sierpień 2018