Miesiąc lipiec jest miesiącem szczególnym w Wyższej Uczelni. Na korytarzach „ocierają się” o siebie młodzi kandydaci na studia, którzy z kompletem dokumentów dopełniają ostatnich formalności w dziekanatach, z jeszcze –  nieco podenerwowanymi – studentami czekającymi na swoje „ostatnie wejście egzaminacyjne”, by wreszcie stać  absolwentem WSFiP.

Zatem korytarze przepełnione są młodymi i nieco starszymi ludźmi o jakże innych nastrojach, oczekiwaniach i twarzach. Kandydaci nieco wystraszeni nową rzeczywistością, czujący na plecach ciężar ale i smak wielkiej nauki; z drugiej strony „stara uczelniana gwardia”, która jeszcze niepewna swego, ale za parę chwil – po obronie pracy dyplomowej – da upust swym emocjom. Wyraźnie to widać na pamiątkowych zdjęciach, słychać w słowach pożegnania, podziękowań i innych sytuacjach.

W każdym razie widok ten dla wszystkich, którzy na co dzień tworzą społeczność akademicką WSFiP, wykładowców, pracowników administracji i pozostałych osób, jest widokiem radosnym. Te znajome i nieznajome twarze upewniają nas, że warto „robić to co robimy”.

Młody człowiek przynosi świadectwo maturalne, by po paru latach nauki odebrać go wraz z dyplomem licencjata czy magistra. Obserwujemy ogromną zmianę w tych twarzach i sercach i to nas bardzo cieszy a w chwilach trudnych wspomnienie o takich dniach daje siłę do pracy; zwłaszcza, że podczas roku akademickiego bywają sytuacje trudne, nieraz bolesne rozmowy, przynaglanie do nauki, pospieszanie w pisaniu prac, co nie zawsze się studentom podoba. Dzisiaj oni sami widzą po co to wszystko było.

Z kolei ich radość obserwują kandydaci na studia i są to dla nich również ważne chwile, gdyż widząc radosnych absolwentów ustępuję lęk czy jakaś obawa przed przyszłością.

Jednym i drugim życzymy powodzenia!

Lipiec 2018