Miesiąc czerwiec br. obfituje w różnorodne wydarzenia sportowe, które większość nas – na dłuższą lub krótszą chwilę – absorbują i emocjonują. Sportowcy zdobywają trofea, medale, są szczęśliwi i przy tym bogaci.

Są wygrani i przegrani. Jednakże miesiąc czerwiec jest o wiele ważniejszy i wartościowszy od wydarzeń sportowych z innych powodów;  bo właśnie teraz podejmujesz decyzje, która zapewni ci w życiu zwycięstwo, nie ulotne i przemijające, ale trwałe.

Cóż to za decyzja? Mistrzostwa Świata w Piłce nożnej się zakończą, Liga Mistrzów siatkarzy, piłkarzy ręcznych odejdzie w niepamięć, ale Twoje życie trwać będzie nadal i zrób wszystko, abyś go przeżył w jak najlepszym komforcie, z sukcesami, nie wstydząc się jakości własnego życia. Stąd po raz kolejny przypominamy o potędze nauki, wartości studiowania oraz dobrego wyboru Uczelni.

WSFiP – jak już wielokrotnie wspominano – od samego początku swego istnienia jest prężnym i rozwijającym się ośrodkiem naukowo-dydaktycznym i od lat zajmuje cenioną pozycję wśród uczelni niepublicznych w kraju i zagranicą. Od lat kształci studentów na dwóch wydziałach i czterech specjalnościach. Obecnie nauczanie koncentruje się wokół czterech kierunków: finanse, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne oraz informatyka. Uczelnia posiada szeroką ofertę w zakresie studium języków obcych.

Wyższa Szkoła Finansów i Prawa jest uczelnią międzynarodową skupiającą, tak kadrę naukową, jak i studentów z kraju i zagranicy. Prowadzi szeroką wymianę zagraniczną. Kadrę naukowo-dydaktyczną Uczelni tworzą wybitni specjaliści i praktycy. Liczne praktyki, zajęcie organizowane poza Uczelnią, liczne koła naukowe oraz wielość inicjatyw studenckich sprawiają, że jesteśmy ośrodkiem „żywym” dającym rzetelne wykształcenie, ale też działamy na rzecz społeczności lokalnej pro bono.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w nowoczesnym budynku akademickim zapewniającym wysokie standardy prowadzonego procesu dydaktycznego. Posiadamy szereg laboratoriów, w tym unikatowe, profesjonalne laboratorium kryminalistyczne.

Uczelnia zapewnia pomoc materialną dla studentów w formie stypendium socjalnego, stypendium za wyniki w nauce oraz stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych.

O jakości kształcenia świadczą chociażby wyniki ostatniego Rankingu Wydziałów Prawa przeprowadzonego przez Gazetę Prawną, w którym zbadano m.in. jak radzą sobie absolwenci prawa na rynku pracy. Absolwenci naszej Uczelni uplasowali się na wysokim, piątym miejscu w kategorii „Najwyższych osiąganych zarobków po ukończeniu studiów”. Z kolei w kategorii „Najszybszego znalezienia pracy po zakończeniu studiów” wyprzedziliśmy takie znane ośrodki naukowe jak m.in. Uniwersytet Rzeszowski, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach czy Prywatną Wyższą Szkołę Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych z siedzibą w Warszawie. Ponadto nasi studenci otrzymują szereg nagród za wybitne osiągnięcia naukowe oraz możemy się poszczycić wysoką zdawalnością na aplikacje prawnicze.

Zachęcamy, aby przed podjęciem decyzji odwiedzić naszą stronę internetową i zapoznać się z proponowanymi kierunkami kształcenia, ale również z „Atutami Uczelni”.

Czerwiec 2018