Kilka dni temu informowaliśmy, że absolwenci naszej Uczelni bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy jeśli chodzi o poziom zarobków. A wszystko to na podstawie wyników XI Rankingu Wydziałów Prawa zorganizowanego przez Gazetę Prawną. Teraz część kolejna relacji...

Jak już wspomniano – według Rankingu Gazety Prawnej – absolwenci naszej Uczelni uplasowali się na wysokim, piątym miejscu, w kategorii najwyższych osiąganych zarobków po ukończeniu studiów. Z kolei w kategorii najszybszego znalezienia pracy po studiach Uczelnia nasza daje młodym prawnikom szybką możliwość znalezienia pracy. Tutaj „zostawiliśmy” za sobą tak znane ośrodki naukowe jak m.in. Uniwersytet Rzeszowski, Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach czy Prywatną Wyższą Szkołę Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych z siedzibą w Warszawie.

Wszystko to jest dowodem nieustannego rozwoju Uczelni, podnoszenia jakości kształcenia, właściwej i kompetentnej kadry naukowo-dydaktycznej a nade wszystko odpowiednio zmotywowanych studentów.

Szereg wyjazdów naukowych czy zajęć z ciekawymi osobistościami ze świata kultury, nauki i polityki; możliwość debat i swobodnej wymiany myśli owocuje tego rodzaju sukcesami. Ponadto szerokie kontakty zawiązywane przez Uczelnię z różnorodnymi instytucjami i ośrodkami naukowymi dają widoczne i wymierne efekty.

Wszystko to sprawia, że warto jeszcze raz zastanowić się przy wyborze studiów czy mając na Podbeskidziu tak prężnie rozwijający się ośrodek naukowy jest sens szukać wykształcenia gdzieś dalej.

Czerwiec 2018