• Admnistracja

Miejski stadion piłkarski w Bielsku-Białej jest największym tego rodzaju obiektem w regionie Podbeskidzia, z najnowocześniejszą infrastrukturą, spełniający warunki techniczno-organizacyjne uprawniające do organizacji m.in. międzynarodowych spotkań piłkarskich.

W dniu 22 kwietnia br. studenci II roku niestacjonarnych studiów licencjackich na kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSFiP realizowali praktyczne zajęcia z zakresu organizacji i bezpieczeństwa imprez masowych na obiektach piłkarskich. Wiedzę, którą uzyskują w procesie realizacji programowych przedmiotów na studiach, uczestnicy zajęć, mogli zweryfikować w praktyce.

Zajęcia praktyczne, w których uczestniczyli studenci wpisują się z zakres tematyczny takich zagadnień programowych jak: ochrona obiektów, osób i mienia, bezpieczeństwo publiczne oraz system zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

W sposób szczególny studenci zostali zapoznani z wymogami bezpieczeństwa przed i w czasie meczu piłkarskiego, współpracą organizatorów z Policją, Strażą Pożarną i Ratownictwem Medycznym. Ponadto zapoznali się z funkcją Stewardów oraz systemem monitoringu funkcjonującym w kompleksie stadionu. Zajęcia praktyczne na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej zorganizował dr Ryszard Bełdzikowski, kierownik katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSFiP a część merytoryczną przekazał Pan Lesław Czyż – kierownik ds. Organizacji i Bezpieczeństwa Imprez Masowych.