• Admnistracja

W dniu 6 kwietnia br. w naszej Uczelni odbył się „Dzień Otwarty”. Licznie przybyła młodzież mogła w tym dniu zobaczyć wiele interesujących pokazów, usłyszeć mnóstwo ważnych informacji, skorzystać z wykładów a nawet zasiąść za sterami wojskowego samochodu bojowego.

Pierwsi uczestnicy „Dnia Otwartego” przybyli do naszej Uczelni już przed godziną dziesiątą. Mogli zatem zobaczyć przygotowania od tzw. kuchni, np. żołnierzy rozkładających spadochrony czy samochody poszczególnych Służb mundurowych ustawiające się wzdłuż budynku.

Każdy uczestnik mógł zobaczyć i zapoznać się z przeznaczeniem samochodu służb celnych, policji, wojska i straży pożarnej. Ponadto w holu budynku był prowadzony instruktaż pierwszej pomocy, pokaz umundurowania i wyposażenia wojskowego oraz prezentacja specyfiki pracy straży granicznej.

Na zewnątrz można było porozmawiać z przewodnikiem psa, który tresowany jest do walki z przemytem/nawet zbliżyć się i pogłaskać czworonoga/ oraz spektakularny pokaz możliwości psa policyjnego /tutaj już o zbliżeniu do owczarka policyjnego nie było mowy/.

Młodzież licznie i chętnie korzystała z każdej chwili spotkania z zaproszonymi przedstawicielami Służb mundurowych i chętnie też – jeśli było to możliwe – pozowała do zdjęć w samochodach bojowych.

W drugiej części „Dnia Otwartego” w salach wykładowych odbywały się zajęcia i warsztaty dla odwiedzających. Wielką popularnością cieszyły się zarówno zajęcia w pracowni kryminalistycznej, informatycznej oraz pracowni technik komputerowych w księgowości jak również wykład na temat znajomości i nieznajomości prawa w kontekście ewentualnych skutków naszych codziennych wyborów.

Ponadto młodzież mogła spotkać się i porozmawiać w kuluarach z pracownikami Uczelni, wykładowcami; skorzystać z bufetu czy zapoznać się z budynkiem i otoczeniem. Liczne były też zapytania o warunki studiowania i ofertę edukacyjną.

Cieszy fakt z tak licznej obecności młodzieży i autentyczne zainteresowanie wszystkim co w tym „Dniu” zobaczyli i usłyszeli. Niewątpliwie wszyscy zasmakowali atmosfery Wyższej Uczelni i specyfiki panującej w ośrodku naukowym.

Cała społeczność Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku-Białej dziękuje wszystkim, którzy w tym „Dniu” nas odwiedzili, tak uczniom, jak i opiekunom, Dyrekcji wielu szkół a przede wszystkim zaproszonym przedstawicielom wszystkich Służb mundurowych i prelegentom.

Dzień Otwarty naszej Uczelni był niezwykle udany.