Trwają przygotowania do „Dnia otwartego” naszej Uczelni. Bardzo ciekawie zapowiadają się krótkie wykłady i warsztaty przygotowane specjalnie na tę okazję.

Wśród wielu ciekawych tematów przygotowanych na „Dzień Otwarty WSFiP” warto zwrócić uwagę na zagadnienie kryzysu finansowego w Polsce. Wokół tego tematu narosło wiele mitów, które podczas wykładu „padać” będą jak klocki domina. Nowatorskie ujęcie zagadnienia, opracowane przez dr inż. Adama Żabkę, Prodziekana WSFiP, z pewnością zainteresuje starszą młodzież.

Podobnie zagadnienie znajomości prawa jest niezwykle istotne i pożyteczne dla wszystkich, tym bardziej dla młodzieży. Słynna zasada „ignorantia iuris nocet” /nieznajomość prawa szkodzi/ ma konkretne konsekwencje w życiu każdego z nas. O konsekwencjach nieznajomości prawa w życiu człowieka będzie można usłyszeć na wykładzie dra Mariusza Grążawskiego, Prezesa Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej, wykładowcę WSFiP.

W laboratorium kryminalistycznym będą warsztaty związane z badaniem miejsca zdarzenia. Tego rodzaju zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, która ma możliwość na ten czas „wcielić się” w umysły detektywów rozwiązujących trudne zagadki kryminalne. Warsztaty pokazują jak badanie miejsca zdarzenia wygląda w ujęciu naukowo-praktycznym a młodzież konfrontuje to z wiedzą, którą posiada oglądając popularne seriale telewizyjne o tej tematyce. Zajęcia poprowadzi technik kryminalistyczny KMP w Bielsku-Białej, wykładowca WSFiP, mgr Dariusz Szydłowski.

Tematyka bezpieczeństwa jest dzisiaj niezwykle istotna i ważna. Młodzież wpierw będzie mogła usłyszeć jakie zagrożenia niesie współczesność w odniesieniu do bezpieczeństwa Państwa i człowieka. Interesujące zagadnienie opracował dr Ryszard Bełdzikowski, Kierownik katedry Bezpieczeństwa wewnętrznego WSFiP. W ujęciu informatycznym, dr inż. Edward Krawczyński, wykładowca WSFiP, przedstawi problem bezpieczeństwa korzystania z Internetu.

Ciekawie też zapowiadają się warsztaty z programowania klocków Lego Maindstroms. Ci, którzy jeszcze nie uczestniczyli w tego rodzaju zajęciach będą mile zaskoczeni możliwościami technicznymi tych klocków. Ciekawe warsztaty poprowadzi dr inż. Stefan Senczyna, wykładowca WSFiP.

Zapraszamy!

13 Gru 2018