W dniu 26 marca br. studenci WSFiP wraz ze swym duszpasterzem odwiedzili osoby przebywające w Bielskich Domach Pomocy Społecznej i Hospicjach. Tego rodzaju przedświąteczne spotkania są okazją do krótkiej rozmowy oraz wymiany życzeń.

Uczelnia, niemal od początków swego istnienia, organizuje tego rodzaju wyjścia i spotkania, które znalazły już swoje stałe miejsce w kalendarzu ważnych, akademickich wydarzeń. Studenci wychodząc na spotkania nigdy nie idą z pustymi rękami; przeciwnie wraz z sercami przepełnionymi ciepłem i życzliwością niosą każdemu świąteczny upominek. Upominki przygotowywane są ze środków zebranych podczas wcześniejszej, dobrowolnej zbiórki w Uczelni. W tym roku obdarowano prezentami 278 osób. W akcję włączyli się również pracownicy WSFiP oraz „Caritas” Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Spotkania studentów z osobami starszymi, często zmagającymi się z chorobami, są niezwykle wartościowe i pouczające. Młodzież spotyka w osobach starszych mądrość, której nie znajdzie w internetowych portalach społecznościowych czy w czysto naukowych rozprawach. Niejednokrotnie wymowny i szczery uścisk dłoni, czy też kilka słów usłyszanych przy łóżku osoby chorej, staje się dla młodzieży jedną wielką lekcją życia i okazją do spojrzenia na świat z innej perspektywy. Tego rodzaju chwile i spotkania kształtują świadomość i serce młodego człowieka, uwrażliwiają na los drugiego i w pełni wpisują się misję Uczelni, która wraz z przekazywaną wiedzą wskazuje na świat wartości i powinność ich realizacji.

Kierownictwo Uczelni składa szczególne podziękowania ks. dr Robertowi Samsel za organizację całości przedsięwzięcia, ks. Robertowi Kasprowskiemu – dyrektorowi „Caritas” Diecezji Bielsko-Żywieckiej za życzliwość i wymierne włączenie się w to dzieło oraz studentom zaangażowanym w tegoroczną świąteczną wizytę w Bielskich Domach Pomocy Społecznej i Hospicjach oraz wszystkim darczyńcom.

Kwiecień 2018