W lutym br. Pani Kinga Górna studentka II roku na Kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne - specjalności Kryminologia i Kryminalistyka odbywała praktykę w Zespole Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Realizacja praktyki była możliwa dzięki porozumieniu Wyższej Szkoły Finansów i Prawa z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej.

Pod kierunkiem asp. sztab. mgr Dariusza Szydłowskiego studentka uczestniczyła w oględzinach miejsc zdarzeń, pobieraniu materiału dowodowego od osób pokrzywdzonych i podejrzanych jak też pobieraniu materiału porównawczego od świadków.

W trakcie praktyki studentka zapoznała się ze strukturą oraz funkcjonowaniem Zespołu Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W toku oględzin nauczyła się prawidłowego zabezpieczenia procesowego i technicznego śladów kryminalistycznych oraz dowodów rzeczowych, sporządzania dokumentacji fotograficznej oraz video. Zdobyta wiedza pozwoliła jej na poprawne wymiarowanie i zabezpieczanie śladów kryminalistycznych oraz sporządzenie szkiców miejsc zdarzeń. Uzyskane doświadczenie praktyczne wpłynie na usystematyzowanie zdobytej wiedzy teoretycznej.

A oto spostrzeżenia studentki odbywającej praktyki Pani Kingi Górnej: „Odbycie praktyki w Komendzie Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pozwoliło mi na poszerzenie mojej wiedzy od strony praktycznej, uczestniczenie w oględzinach miejsc zdarzeń pozwoliło mi poznać sposoby zabezpieczenia śladów kryminalistycznych. Podczas pobytu w Komendzie została udostępniona mi fachowa literatura w zakresie techniki kryminalistycznej. Opiekun praktyk w sposób ciekawy wprowadziły mnie w arkana kryminalistyki.”

Czerwiec 2018