• Admnistracja

Międzynarodowe Targi Artykułów Sportowych i Mody Sportowej czyli ISPO odbyły się w Monachium w dniach 28-31 stycznia 2018 r. W tym roku na targi przybyło 2801 firm, które reprezentowały własne innowacje sprzętowe i inne do uprawiania sportów zimowych, trendy w zakresie outdoor, zdrowia i fitnessu.

Katedra Bezpieczeństwa wewnętrznego WSFiP zaznaczyła na targach swoją obecność dzięki naszemu wykładowcy Robercie Kora. Właśnie on, wraz we współpracy z firmą Nobile z Bielska- Białej, jest pomysłodawcą rozwiązania innowacyjnego sprzętu narciarskiego, czyli zaprezentował nartę 2 częściową, składaną SPLIT SKIS WINTER WARIOR, z automatycznym zapięciem do butów taktycznych górskich BACKWARDS. Ten innowacyjny sprzęt narciarski wraz kamizelką ratunkową lawinową AEROSIZE reprezentował Pan Robert Kora – jako członek zespołu Winter Wariorr System. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem na ISPO w Monachium.

Firma Nobile z Bielska-Białej, zdecydowanie bardziej znana na świecie jako producent desek „kiteboarding” oraz „wakeboarding” sprzętu do uprawiania sportów wodnych oraz desek snowboardowych – zaprezentowała innowacyjny sprzęt narciarski. Założycielem i Prezesem Firmy Nobile jest Pan Dariusz Rosiak.

Należy wspomnieć, że mgr Robert Kora jest absolwentem kierunku Bezpieczeństwa wewnętrznego WSFiP. Do niedawna czynny żołnierz zawodowy jednostek specjalnych WP, weteran kilku misji wojskowych w Iraku i Afganistanie. Jego pasją osobistą i profesjonalną jest narciarstwo, w tym ekstremalne. Ten weteran wojskowy i pasjonat rekreacji i sztuki narciarskiej od 2 lat również znakomicie prezentuje swoją wiedzę i doświadczenia zawodowe jako wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa wewnętrznego w WSFiP.

Robert Kora, wykładowca WSFiP na targach ISPO w Monachium.

13 Lis 2018
10:30AM -