Zaangażowanie studentów naszej Uczelni wybiega daleko poza obowiązki akademickie. Nasi studenci chętnie angażują się w akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących i są tego wymierne przykłady.

W Uczelni istnieją Koła naukowe, które obok przekazywania wiedzy z zakresu prawa czy zawiłych spraw finansów prowadzą działalności pro bonu dla mieszkańców Bielska-Białej i okolicy. Istnieją poradnie, prawna i finansowo-podatkowa, gdzie każda osoba, która zwróci się o pomoc otrzyma profesjonalną radę.

• Porady finansowe i podatkowe świadczone są nieodpłatnie przez studentów WSFiP pod nadzorem wykładowców i obejmują:
  • rozliczenia podatkowe osób nie prowadzących działalności gospodarczej,
  • doradztwo z zakresu podatku od czynności cywilnoprawnych.
  • doradztwo z zakresu podatku od spadku i darowizn,
  • doradztwo kredytowe,
  • pomoc w przygotowaniu pism urzędowych.

W ramach działalności dydaktycznej, w naszej Uczelni, studenci mają możliwość – nie tylko odbywać praktyki – ale również uczą się, pod kierunkiem wykładowców, jak profesjonalnie wykorzystywać wiedzę na rzecz osób zwracających się o pomoc prawno-finansową.

Ponadto każdego roku studenci, z racji świąt, odwiedzają Hospicja i Domy Pomocy. Pensjonariusze z radością i oczekiwaniem wypatrują tych odwiedzin.

Studenci też prowadzą szeroko zakrojoną działalność na rzecz ochrony środowiska, praw człowieka i bezpieczeństwa. Nie są im obce również starania o pomoc dla schronisk dla zwierząt i dobrowolne wsparcie dla takich instytucji.

Wszystko to jest wyrazem wartości, które są przekazywane na Uczelni, a zaangażowanie studentów jest wyrazem wrażliwości i mądrości.

Wszystkich studentów zapraszamy do uczestnictwa w Kołach naukowych i aktywnego udziału w akademickiej misji pro bono dla społeczności lokalnej.

Styczeń 2018